Fata
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-02, 19:40

2014-01-02, 20:23

Witam, szukam jakiejś basówki + comba do ~600-700 zł za całość, na razie zainteresowały mnie 2 oferty gitar:
-BASS Zak Mayones B4 używka, nie wiem do ilu licytacja podejdzie, podejrzewam, że może nawet do ~400
-Vision XB500 nowa, 420zł,
Do pierwszej zniechęcają mnie zdania "Gitara jest używana i wymaga drobnej regulacji" i "z biegiem czasu bass dorbił się kilku obić oraz pęknięć lakieru" (nie widać uszkodzeń na zdjąciach), a na regulacji się totalnie nie znam, a kupowanie używki w ciemno, gdzie będzie mi coś trzeszczeć jakoś średnio mi się uśmiecha .

Planuję grać w klimatach około Heavy/Thrash/Nu Metal, Hard Rock.

Combo myślałem nad ZAR B-60 o ile nie przekroczy ~300zł, jestem też otwarty na inne propozycje, mogą być mniejsze, ale zależałoby mi na pętli send-return, żeby można było potem dopiąć przester, jak na razie planuję ćwiczyć w domu.

1. Czy 2 przetwoniki typu jazz i Humbucker to to samo, czy czy jednak co innego?
2. Czy to co podałem jest w miarę rozsądne w tym przedziale cenowym, czy macie jakieś lepsze propozycje?

p.s. proszę bez rad typu dozbieraj xxx do czegoś lepszego :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 16:36 przez Fata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2014-01-02, 22:39

Gitary basowe pokroju Vision nie nadają się do niczego, nawet do palenia! Nie ma się co obawiać gitar używanych, jest to lepszy wybór niż gitara nowa. Każdy sklep z gitarami za 50zł wyreguluję wiosełko a warto spróbować zrobić to samemu bo prędzej czy później powinieneś się tego nauczyć.

Przester podłącza się do normalnego wejścia a nie do send-return. Czyli robi się to tak Gitara -> kabel -> przester -> kabel -> wzmacniacz. Send-return jest do nielicznych efektów używany.

Przetworniki Jazz a Humbucker to nie to samo. Krótko mówiąc Jazz jest delikatniejszy a Humbucker to chyba najmocniejszy typ przetwornika w gitarze basowej.

Nie chcesz rad typu "dobieraj xxx do czegoś lepszego" to ich Ci nie udzielę. Za 600-700zł można kupić przyzwoitą używaną gitarę. Zestaw za tą cenę będzie gównem. To nie rada, to fakt : )

Fata
Posty: 2
Rejestracja: 2014-01-02, 19:40

2014-01-03, 01:46

Mam jakiś stary wzmacniacz Unitra (2x15W) i do tego jakieś 2 kolumny, czy na tym jest opcja coś pograć, czy jednak zakup jakiegoś combo jest nieunikniony?

Do ilu opłacałoby się licytować tego Zak Mayones co podałem, o ile w ogóle warto?
Może to YAMAHA RBX 374, ale też nie wiem do ilu cena dojdzie.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2014-01-03, 02:59

Szczerze powiedziawszy to nie wiem ile ten ZAC moze byc wart. Yamaha to jednak bardzo dobry wybor, do 800zl warto licytowac. Co do twojej unitry, jest opcja kupna najprostszego uzywanego multiefektu (cena okolo 50-100zl) i podpinasz to pod UAX. Na czas nauki i zdobycia swiadomosci muzyczno-technicznej starczy zdecydowanie.

Wróć do „Żłobek basistów”