Zeris
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-30, 20:43

2012-08-30, 21:00

Hej, jestem nowa, dlatego mam parę pytań :-) Przede wszystkim chciałabym byłabym wdzięczna, gdybyście podpowiedzieli mi, co mam robić na samym początku, czego się uczyć i w ogóle. Pomijając oczywiście coś w stylu : "Bierzesz gitarę, przekładasz pasek przez plecy, lewą rękę układasz na gryfie..." itp. ;-) Powiedzmy, że to mam już za sobą.
Od jakiegoś już czasu szukałam w internecie stron, porad, czego się uczyć na samym początku, ale, muszę przyznać, że "zgłupiałam" od natłoku informacji i już kompletnie nie wiem, co robić :mrgreen: Do tego wszystkiego rozmawiałam ostatnio z byłym basistą, który powiedział mi, że on nigdy nie uczył się żadnych nut, skali ani akordów, grał tylko z tabów i na samiuteńkim początku ćwiczył tylko z metronomem, a potem grał już "na wyczucie", bez nut i innych rzeczy. Dla mnie idealnie brzmi jego metoda nauki na basie, bo niestety mój mózg nie jest stworzony do ogarnięcia nut i tego typu rzeczy :mrgreen: Ale to tylko jeden człowiek, chciałabym też poznać waszą opinię, od czego powinnam zacząć na samym początku :-)

BobPL
Moderator
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-20, 00:34

2012-08-30, 22:58

Zeris pisze:Przede wszystkim chciałabym byłabym wdzięczna, gdybyście podpowiedzieli mi, co mam robić na samym początku, czego się uczyć i w ogóle.

No to tak, bierzesz gitarę, przekładasz pasek przez plecy, lewą rękę układasz na gryfie...
:D

A teraz serio:
ucz sie tego, czego chcesz. Ciezko cokolwiek narzucać.
Warto jednak umieć zagrać kilka skal przynajmniej, do tego dobrze znac jakies podstawy improwizacji - przydają się, jak gitarulowi pójdzie struna i reszta kapeli musi czyms zajac widownie.
A tak poza tym, to cwicz rozne pajączki i przeplatanki, koniecznie z metronomem. Warto cwiczyc paluchy obu łap, wiec stosuj rozne kombinacje, nie tylko 1234. (ja sam planuje wrzucic w polowie wrzesnia tutorial odnosnie cwiczen palców lewej i prawej łapy, takze jakby cos, to szukaj na yt :)
Zeris pisze:że on nigdy nie uczył się żadnych nut, skali ani akordów, grał tylko z tabów i na samiuteńkim początku ćwiczył tylko z metronomem, a potem grał już "na wyczucie", bez nut i innych rzeczy.

to pewnie fajny z niego bassman, skoro nie wie gdzie który dzwiek sie na gryfie znajduje. Warto znac przynajmniej rozklad dzwiekow na gryfie, no i oczywiscie koniecznie grac z metronomem. Ja dzisiaj, prawie rok od zaczecia basowania dalej gram z metronomem, bo nie ma nic gorszego niz nierówna sekcja rytmiczna w kapeli..

Nuty - to nie dla mnie, nie byly mi jak dotyczczas potrzebne, chociaz jako tako - znam. Ale z reguly jak mowie, nie sa potrzebne jak znamy rozklad dzwieków na gryfie.
Zeris pisze:od czego powinnam zacząć na samym początku

od zakupu gitary? :mrgreen:

Zeris
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-30, 20:43

2012-08-31, 18:03

Zeris pisze:od czego powinnam zacząć na samym początku

BobPL pisze:od zakupu gitary? :mrgreen:


Zdziwisz się, ale już ją mam! :mrgreen: I dzięki wielkie za pomoc, poszperam jeszcze trochę w internecie, może w końcu, jak przejrzę tysiące stron, dojrzeję do rozpoczęcia swojej przygody z basem i jakoś zacznę się szkolić ;-)

BobPL
Moderator
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-20, 00:34

2012-08-31, 23:01

Czekamy na relacje z postepów nauki :)

Zeris
Posty: 3
Rejestracja: 2012-08-30, 20:43

2012-09-03, 15:03

Nie omieszkam się pochwalić, a co! :mrgreen:

Wróć do „Żłobek basistów”