slave
Posty: 4
Rejestracja: 2012-11-05, 14:53

2012-12-30, 20:54

Witam :-) parę dni temu spełniłem swoje marzenie, jakim była gitara basowa!
Od zawsze grać na basie... w IIklasie technikum uzbierałem na podstawowy model, lecz w rodzinie byli sami gitarzyści elektro i tak mnie przekabacali, tak wiercili dziurę "eee nie kupuj basu, nie masz takich możliwości itd..." ja młody głupi łyknąłem to jak młoda czapla żabę... i przez 6 lat "katowałem się" na elektryku :( pod koniec w 2 zespole już byłem tak załamany że grałem podkłady basowe na tym wiośle... :cry:
Niestety warunki finansowe, nie pozwalały mi kupić basu... Jednak parę dni temu zagadałem do znajomego u którego leżał w kącie basik, czy nie chce się zamienić za elektryka.Po paru dniach namysłu zostałem właścicielem Gitarki basowej! :mrgreen:
Zakochałem się w tym wiośle od 1momentu... na próbach słyszałem sporo gitar basowych, ale... ten bas ma brzmienie... powalające! Jednak był mega zapuszczony... podstrunnica i progi byly czarne z brudu... lekka korozja zaczynała lapac chromy oraz elektronikę.Może nie jestem jesze :P basistą, ale potrafię zrobić przy wiośle sporo. Po 1 lata z elektrykiem troszkę dały, po 2 mam stolarkę w domu, po 3 jestem z wykształcenia elektrykiem z praktykami elektronicznymi, więc podstawy łapie ;-) 4dni i wiosło wygląda tak.
Obrazek
Mam pytanie, mianowicie bardzo trudno odszukać jakichkolwiek informacji na temat tego basika... Znalazłem tylko informacje gdzieś na stronie ze stanów, iż jest to rzadko spotykane wiosło z początku lat 90tych.Jednak ciekawi mnie drewno tej gitarki... Moim zdaniem jest to w całości jesion z palisandrową podstrunnicą i doczepiana klonową główka gryfu też wykonanego z jesionu. Miał ktoś kontakt z tym wiosłem? Z góry dziękuje za każdą odp.
POZDRAWIAM AVE!

Wróć do „Gitary basowe”