Neptun
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-06, 14:32

2013-08-06, 15:13

Sprzedam niezły set dwóch humbackerów Bartollini wraz z kompletem elektroniki aktywnej. Set odznacza się typowym dla Bartollini głębokim dołem. Pracował dwa lata w gitarze o ciemnym charakterze brzmienia. Na combie typu Mark Bass dawało to całkiem przyzwoitego kopa. Elektronika aktywna w miarę prosta - regulacja tonów wysokich i niskich. Możliwość rozłączania cewek w humbackerach. Osobiście grałem jednak na pasywie, więc niewiele mogę napisać tu o właściwościach samych gałeczek. Na pasywie gra więcej niż poprawnie. W każdym razie na pewno nie jest to najwyższa półka Bartollini. Moim zdaniem najlepiej wpasowałyby się w konfigurację klon/jesion. W hebanie na mój gust trochę za mało się wybija środkiem i dołem. Świetne dla średnio zaawansowanych basistów grających cięższe brzmienia. Doskonale gra się kostką, palcami nisko ale selektywnie. Tradycyjny kciuk raczej w grę nie wchodzi, chociaż drobne zagrywki brzmią ciekawie. Myślę, że ten set może wynieść na niezły poziom tańsze basy. Warwicki za 2000-2500 bije na głowę. W gitarach z półki 6000-8000 siedzą już trochę lepsze rozwiązania. W sumie mogę puścić niedrogo. Interesuje mnie kwota w granicach 500 zł. Myślę, że to ok. połowa ceny sklepowej.

Wróć do „Sprzedam”