Awatar użytkownika
miklej
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-10, 22:28

2014-02-10, 22:45

Siemka :D Mój 1st post na forum, liczę na miłe przyjęcie. Przedstawię się trochę... z "wykształcenia" 6-strunowiec, gram na 4-ce w kościele bo w zespole już za dużo 6 i tylko ja ogarnąłem coś innego i jestem TRU :lol: .

Mam basa SOUNDER 8-) , wiem ma tą moc... zabijania palców. Mi do lekkiego grania udało się ustawić nawet znośną akcję. Piecyk tej samej zacnej firmy ale że do gitary to głośnik się rozklebotał, miał 30w i stykał na 4/7 powera w naszej świątyni. Z góry mówię że gitary nie zmieniam i mam jak na razie 100zł do wydania.

Do rzeczy...

Wszystko pierdzi w tym wzmaku. Myślałem nad dokupieniem 10" celestiona bl10-100 do obecnego pierdka. Da to efekt przynajmniej z tym "gitarowym" wzmacniaczem?

2nd opcja to zakup małego piecyka bassssowego. Myślę że minimum ten 10"przetwornik i 30W. Wyczaiłem na ramce z korkiem takie 2 Hartke.

http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-basowy-hartke-b30-CID751-ID37vFZ.html#c1868a2a43
http://tablica.pl/oferta/hartke-30-watt-wzmacniacz-basowy-CID751-ID41XJH.html#3d1aafea18

Nie muszą mieć jakiegoś basu ruszającymi nogawkami, żeby było coś słychać po prostu. Nie musi być bum bum, może być pam pam xD nw jak to określić, nie znam się w basowych określeniach. Pałkera mam naplonego ale w kościele gra subtelnie, jak raz przyłożył w naciągi to subtelnie dostał od dewotki w łeb i została mu ta subtelność (bynajmniej podczas mszy).

Z góry dzięki za pomoc ;) 8-)
Wzmacniacz i basik z pod zacnych rąk najlepszych lutników marki SOUNDER ku^wa!!!

Wolę Marszałki i 6strunówki :)

Awatar użytkownika
HARAS
Posty: 81
Rejestracja: 2014-02-06, 16:51

2014-02-10, 23:49

moim skromnym zdaniem dołożył bym pare zlotych i kupil cos lepszego ja bede sprzedawał swoje combo laney 30w http://archiwum.allegro.pl/oferta/combo ... 71856.html

sprzedaje bo zakupuje dużo wiekszy jesli jestes zainteresowany to pisz na PW

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2014-02-11, 21:04

HARAS pisze:moim skromnym zdaniem dołożył bym pare zlotych i kupil cos lepszego ja bede sprzedawał swoje combo laney 30w

A moim skromnym zdaniem to jakiejś kolosalnej różnicy między kolegi Laneyem a tym Hartkaczem z ogłoszenia nie ma to i to taka sama pierdziawa to po co przepłacać.
Ja bym jednak polecił Ldm'a kb-8 http://allegro.pl/wzmacniacz-ldm-kb-8-i3946548945.html
Brzmienie znacznie lepsze od powyższych a przy okazji jak będziecie grać nieco głośniej to i mocy nie braknie bas ma iść dołem a nie jakimś popierdywaniem w dolnym środku a myślę że i sam Ponbóczek obrazi się słysząc takie popierdywanie.

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-10, 22:28

2014-02-16, 21:42

Za duże te combo jest. Tak ostatecznie który brać RB2 czy B300?
Wzmacniacz i basik z pod zacnych rąk najlepszych lutników marki SOUNDER ku^wa!!!

Wolę Marszałki i 6strunówki :)

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2014-02-17, 23:20

miklej pisze:Za duże te combo jest. Tak ostatecznie który brać RB2 czy B300?


Koledze się tylko wydaje nie za duże a w sam raz a niech mi kolega zaufa bo na 30W piecyku kolega za daleko nie zajedzie nawet w kościele ale jak kolega chce się sam przekonać to niech próbuje ja kiedyś też przerabiałem temat małych wzmacniaczy to nadaje się tylko i wyłącznie do grania w domu i nigdzie więcej ale jak już się uprzesz to kup tego tańszego Hartke bo szkoda kasy na Laney'a tyle powiem.

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-10, 22:28

2014-02-20, 18:53

Sory ale się uparłem, wiem że chcecie jak najlepiej. :mrgreen: Wiem też co to combo na 15" za zamkniętą dupą ;) Miałem okazję grać na Karwinie z 15", nie było wesoło go przenieść w pojedynkę. Ważył jak spora 212 albo nawet 412 :) Raczej problemu z przebiciem się przez 20W piecyki nie będzie :P U mnie przede wszystkim liczy się mobilność. Moim pojazdem jest Simsonek, w lato nie fatyguję 4kół. Opanowałem przewóz takiej wielkości comba... cyrk komedia hahah 8-) Jak będę miał foty i kiedyś jeszcze wpadnę tu to zarzucę fotkę :)


Jak będzie za cicho faktycznie to zwrócę honor :) Dzięki :)
Wzmacniacz i basik z pod zacnych rąk najlepszych lutników marki SOUNDER ku^wa!!!

Wolę Marszałki i 6strunówki :)

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2014-02-20, 20:23

miklej pisze: Moim pojazdem jest Simsonek, w lato nie fatyguję 4kół. Opanowałem przewóz takiej wielkości comba... cyrk komedia hahah


Czekam z niecierpliwością na te zdjęcie. Choć dość niedawno widziałem gościa co na mopliku pyrkał z jakimiś drzwiami do łazienki bodajże bo otwory u dołu miały jechało oczywiście ich dwóch jeden prowadził a drugi siedział z tyłu i na kolanach trzymał na pionowo owe drzwi szkoda że nie zrobiłem zdjęcia ale po tym obrazku to był bym w stanie uwierzyć że dało by się przewieść na motorku pakę 4x10''.A jeszcze niedawno śmiałem się z sąsiada jak na dachu malucha przewoził kontrabas jadąc do filharmonii ale takie czasy kiedyś były i nie było to dziwne że przewozi to na duchu małego fiata lecz co to on za duże skrzypce przewozi.

Awatar użytkownika
miklej
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-10, 22:28

2014-02-21, 00:43

Trzeba kombinować :D
Wzmacniacz i basik z pod zacnych rąk najlepszych lutników marki SOUNDER ku^wa!!!

Wolę Marszałki i 6strunówki :)

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”