Garzum
Posty: 3
Rejestracja: 2012-07-12, 00:02

2013-09-05, 16:18

Witam
Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem jakiejś Line6-tki by móc podpiąć swoją basówkę do komputera, do ćwiczeń czy nagrywania coverów. Wpadło mi w oko to oto urządzenie:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/e ... -studio-gx
Z tego co pisze w opisie, do urządzenia dołączony jest program ,który ma "wbudowane" 5 modeli wzmacniaczy basowych. Jak dla mnie jest to trochę mała liczba więc przejdę do pytania: Czy ta line6-tka będzie współpracowała z innymi programami do symulacji wzmacniaczy bez żadnych problemów? Czy znacie jakieś inne programy(mogą być również płatne) do symulacji wzmacniaczy basowych, najlepiej jeszcze z różnymi efektami(typu przester)?
Możecie też podać propozycję innych line6-tek. Wybrałem akurat tą po poczytaniu bardzo pozytywnych opinii jednak zawsze warto mieć większy pogląd na całą sprawę :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2013-09-05, 21:42

Oczywiście że Line6 będzie działał z innymi programami. Line6 to nic innego jak powiedzmy kontroler. Dzięki niemu nie mamy opóźnienia w połączenia gitara - komputer. Polecam od siebie Guitar Rig, jest tam więcej wzmacniaczy itp. do basu.

Awatar użytkownika
Lucius
Posty: 3
Rejestracja: 2013-09-10, 16:29

2013-09-10, 16:56

POD'y Studio to nic innego jak odnowiona wersja Tone Portów sprzed kilku lat. Sam mam taką starą wersję, z tym że UX2 i spisuje się bardzo dobrze, jakość nagranego dźwięku - przez sam sprzęt albo dołączony software - jest dużo lepsza niż przy rozwiązaniu typu bas-kabel-karta dźwiękowa wbudowana albo SB do gier. Nie ma problemów z nadmierną latencją. Dodatkowo, nowa wersja jest w pakiecie z pełną wersją nowego softu POD Farm, który do "staruszków" trzeba za około 100 dolców dokupić. Moim zdaniem świetny pomysł nie tylko do ćwiczeń z komputerem, ale też do nagrywania całkiem profesjonalnych partii gitarowych/basowych.
Ibanez RG 370DX - Ibanez SR 505 - Line6 TonePort UX2

Wróć do „Basówka, studio i komputer”