Opok0
Posty: 2
Rejestracja: 2012-04-16, 01:31

2012-04-16, 01:46

Witajcie!
A więc chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt byście mi polecili w cenie do 1 tysiąca w dolarach. Podaje cenę w dolarach ponieważ na ebay'u pewnie zakupię wiosło(rodzina w Stanach). Nie miałem nigdy styczności z gitarą basową. Chcę tyle wydać na gitarę, bo chcę, aby ta gitara wystarczyła mi na dobre lata-o ile się w ogóle wciągnę, a jeśli nie to najwyżej sprzedam. Na minusie raczej nie powinienem być, bo w Polsce dużo droższe są wiosła. Powiedzcie mi co brać. Może znajdzie się ktoś chętny do poszukania parę propozycji na ebay :P Interesuje mnie muzyka rock,punk, trochę blues, bez metalu, co najwyżej trochę mocniejszego rocka -RHCP, SOAD.
Powiedzcie mi ilu strunowego basa brać, jakie jest wasze zdanie, opinie...poczytam, wybiorę.
Hmm kolejna sprawa to jaki piec, cena tak do 2 tysięcy złotych(razem z akcesoriami, czyli jakiś pasek, kabel, struny).
Szukałem nauczyciela do gry na basie, ale nic nie mogę znaleźć( Zamość, woj.lubelskie). W takim razie będę samoukiem niestety. Podpowiedzcie mi jakie materiały kupić do nauki, z jakich stron wypatrywać podstawy-chwyty,akordy itd. Sprawa się wydaje śmieszna... gość, któremu się ot tak zachciało basu wydaje od razu 5 tysięcy ;>
W ciemno zapewne kupie bo nie ogram tego sprzętu, a nawet jakbym miał taką możliwość to co najwyżej bym mógł popatrzeć na ten bas... Tak więc postanowiłem się wszystkiego dowiedzieć pod tym tematem. Wiem...powiecie "chłopie poczytaj trochę na forum". Czytałem, ale takich tematów jest naprawdę sporo i trudno dokonać wyboru.
Tak więc ludzie!! Pomóżcie, dajcie propozycje, wskazówki! Będę bardzo wdzięczny :)

Rafal
Posty: 33
Rejestracja: 2013-08-29, 22:25

2013-09-01, 15:39

Dla początkującego polecam zdecydowanie LTD-ESP B-50, nie potrzebujesz gitary do 1tyś dolarów tylko do 1 tyś zł.

Pawel
Posty: 38
Rejestracja: 2013-08-29, 23:15

2013-09-01, 15:52

Kup sobie pięknego Epiphone Toby Deluxe IV TAS - dobry tani i posiada bardzo mało wadliwych egzemplarzy.

Romek081
Posty: 45
Rejestracja: 2013-09-02, 23:59

2013-09-03, 00:21

Zainteresuj się gitarą basową washburn t14 bk, piękny i nie drogi model - dla początkującego się nada :)

Awatar użytkownika
bassnude
Posty: 7
Rejestracja: 2013-08-14, 14:38

2013-09-03, 00:25

Witam, każdy ma różny gust i styl gry dlatego najlepiej się dobrze zastanowić... co prawda jestem basistą, ale zawsze chciałem mieć oryginalny sprzęt dlatego sobie zamówiłem ręcznie rzeźbiony bass (avatar)... można go zobaczyć w galerii na moim blogu w podpisie.. gdyby ktoś zechciał coś podobnego to dam namiary na pw... pozdro

p.s. tylko że cena w zależności od poszczególnych podzespołów też jest różna i bardzo często dynamicznie wzrasta :) ale dźwięk i uroda sprzętu oddają wszystko :)
http://bassnude.blogspot.com/

Wróć do „Żłobek basistów”