dulczas90
Posty: 27
Rejestracja: 2012-09-05, 18:56

2012-09-08, 13:58

Jest to mój pierwszy temat i post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie:)

Jestem w trakcie budowy heada basowego. Mam już prawie zbudowany przedwzmacniacz pana Alberta Kreuzera, o którym krąży dużo dobrych opinii, końcówka mocy ma być docelowo 200W na mosfetach, noo i chciałbym jeszcze bardzo dorobić sobie do tego wzmacniacza jakiś kompresor, to już wtedy nie będę nic więcej potrzebował i w tym miejscu rodzi się moje pytanie, jakie mniej lub bardziej skomplikowane kompresory moglibyście polecić? mile widziane projekty i schematy:)

BobPL
Moderator
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-20, 00:34

2012-09-08, 23:06

kiedys na allegro widziałem kompresor DIY do zrobienia w kostce za niecale 7 dyszek (albo sama plytke za dyszke, oczywiscie plytka ze schematem). Moze warto sie rozejrzec i wpakowac cos takiego w obudowę heada po prostu? Tylko problem zasilania 9v trzebaby rozwiązać.

dulczas90
Posty: 27
Rejestracja: 2012-09-05, 18:56

2012-09-09, 01:25

Może inaczej... płytki potrafię sam robić i generalnie składać efekty (za 20zł kupię płytkę na zrobienie całego wzmacniacza i jeszcze mi zostanie:P). kompresor ma być właśnie wbudowany do heada, a zasilanie to nie problem. Większym problemem jest to, że jest wielki wybór i nie wiadomo na co się zdecydować, więc może doprecyzuję pytanie:
- czy gitarowy kompresor będzie również działał dobrze z basem, czy może wymaga przeróbki?
- czy mógłbym prosić o modele jakiś fajnych analogowych kompresorów stricte basowych?

BobPL
Moderator
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-20, 00:34

2012-09-09, 02:37

dulczas90 pisze:- czy gitarowy kompresor będzie również działał dobrze z basem, czy może wymaga przeróbki?

wiesz co, grałem na kompresorze gitarowym behra na basie i ogólnie jakoś duzych roznic nei bylo. ale moze mam gumowe ucho, jednak według mnie basowy jakos 'sprawniej' ogarniał nizsze dzwieki, zwłaszcza grane na strunie B.

dulczas90 pisze:- czy mógłbym prosić o modele jakiś fajnych analogowych kompresorów stricte basowych?

highendowo EBS multicomb albo T.C.Electronic Vintage Compressor. Ew taurus tux tez podobno zły nie jest (to jesli chodzi o kostki)
Wybitnie sceniczne są aphexy rackowe, z tym ze schematów do tego w sieci nigdzie znalesc nie mogłem - musialbys popytac czy ktos z userów nie chce rozrysowac schematu..

Lowendowo mialem kiedys basowy kompresor behringera i jak na cene ~110 zł za nówke to dawal rade. Jutro przejrze siec i podrzuce linka, bo zasadniczo to modelu nie pamietam - behringer ma tyle kostek i kazda sie rozni jedna literka, ze nie chce tutaj zamętu wprowadzac..

dulczas90
Posty: 27
Rejestracja: 2012-09-05, 18:56

2012-09-24, 00:47

ostatnio zbudowałem gitarowy ross compressor (wsadziłem go do stompboxa) daje radę spokojnie z basem, chociaż nie mam porównania z oryginalnymi basowymi kompresorami. Chcę jeszcze dla porównania zbudować orange squezzera z modyfikacją do basu:P

BobPL
Moderator
Posty: 49
Rejestracja: 2012-01-20, 00:34

2012-09-25, 01:14

Zasadniczo to gitarowe compresory nie roznia sie duzo od basowych. Aczkolwiek przy lepszych (takich od 1k pln wzwyż) moze byc czuc roznice - na pewno w kwestii elektroniki czyms sie roznia, wiec i pewnie pasma maja inne. Przy czym czesto w tanich kompresorach roznic nie ma, a w sprzecie DIY duzo zalezy od uzytej elektroniki.

Wróć do „Zrób to sam”