Offspring
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-16, 15:36

2012-05-16, 17:37

Witam
Chcę nauczyć grać sie na basie, ale jestem zupełnym żółtodziobem w tej kwestii. Długo juz przeglądam różne fora, ale nie mogę sie dalej zdecydować jaką gitarę wybrać. Chcę grac raczej rock, punkrock i metal także cięższe brzmienia i z tego co wyczytałem to najodpowiedniejszym wyborem na początek będzie 4 strunowa gitara.
Na ten cudowny instrument mogę wydać do 1000 zł, celuje raczej w używane wiosła.
Doradźcie mi proszę jaką gitarę mogę kupić firma modele itp....
Ja znalazłem miedzy innymi takie egzemplarze :

http://allegro.pl/gitara-basowa-olp-mm2 ... 21301.html OLP podobno dobra firma, wydaje mi sie to najciekawszym wyborem.

http://allegro.pl/gitara-basowa-coxx-cl ... 22496.html Trochę paskudne obdrapanie, ale to chyba w niczym nie wadzi.....


http://allegro.pl/gitara-basowa-cort-st ... 61654.html Jakieś podejrzanie tanie, nie wiem czy to okazja czy może po prostu kicz...

http://allegro.pl/cort-action-bass-ws-f ... 21093.html Też podobno dobra firma

Co sądzicie o tych gitarach???

Tak wiec proszę o pomoc bo jak już wspominałem jestem zupełnie zielony :roll:

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-05-16, 17:43

Po pierwsze, zły dział.

Pod drugie, owszem 4 strunowa to najlepszy wybór dla początkującego.

Po trzecie, CORT robi dosyć solidne wiosła niskobudżetowe choć moim zdaniem trochę im braknie do czołówki.

Po czwarte, pierwszego wiosła nie znam, 1 raz widzę, nie oceniam.

Po piąte drugie i trzecie sobie odpuść.

Po szóste, ja bym celował w ostatnie wiosło.

Offspring
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-16, 15:36

2012-05-16, 18:41

Fakt trochę pomyliłem dzialy.

http://allegro.pl/yamaha-rbx-374-i2323767447.html

A o tej gitarze co powiesz??? Ładnie wygląda no i firma przyzwoita jest tu moze jakis haczyk???

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-05-16, 18:46

Niedawno się wypowiadałem na temat tego wiosło. Miałem przyjemność je ogrywać w sklepie i zrobiła na mnie dobre wrażenie, chciałem ją kupić na pierwszą gitarę ale koszta nie pozwalały. Jest piękne, poręczne a i brzmienie przyzwoite. Ja bym kupował na Twoim miejscu : )

Offspring
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-16, 15:36

2012-05-16, 19:02

fatal pisze:Niedawno się wypowiadałem na temat tego wiosło. Miałem przyjemność je ogrywać w sklepie i zrobiła na mnie dobre wrażenie, chciałem ją kupić na pierwszą gitarę ale koszta nie pozwalały. Jest piękne, poręczne a i brzmienie przyzwoite. Ja bym kupował na Twoim miejscu : )


Czyli stroi i jest solidnie wykonana tak? bo faktycznie wygląda przecudnie, az chce sie ją w rękach trzymać :lol:

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-05-17, 00:54

Czy stroi to bym musiał pograć dłużej niż chwilę ale wiele osób poleca te wiosło na naukę. To bardzo popularne wiosło i dobrze ocenianie, więc raczej się nie zawiedziesz. I swoją drogą to i tak najlepsza propozycja jaką podałeś ;)

korexus
Posty: 7
Rejestracja: 2011-08-07, 13:47

2012-05-17, 17:42

Fatal widzę, że się w ogóle nie znasz ... Poleciłeś najgorsze wiosło ze wszystkich możliwych ... Ostatni Cort to porażka w stosunku tych innych gitar co podał, przedostatni to samo. Zresztą tyle się też znasz z polecaniem ilości strun, gówno prawdą jest to, że 4 strunowa dla początkujących. Sam musisz sobie pomyśleć, czy ta 5 struna mi się przyda ? Tak ? To bierz. Nie? To nie bierz. Przyzwyczajenie do 4 a 5 to kwestia kilku dni, potem to i tak bez różnicy. A co do gitar - Ja bym brał Yamahę RBX 374, bardzo polecana, albo OLP MM2, też bardzo dobre opinie zbiera, szczerze mówiąc nieważne jaką wybierzesz, powinieneś być zadowolony, ale chyba osobiście bym wziął OLP. O Coxxie się nie wypowiem, pewnie to dobre wiosło, ale nie wiadomo może też być bubel. Najlepiej to ograć jak masz taką możliwość.

Offspring
Posty: 7
Rejestracja: 2012-05-16, 15:36

2012-05-17, 19:33

korexus pisze:Fatal widzę, że się w ogóle nie znasz ... Poleciłeś najgorsze wiosło ze wszystkich możliwych ... Ostatni Cort to porażka w stosunku tych innych gitar co podał, przedostatni to samo. Zresztą tyle się też znasz z polecaniem ilości strun, gówno prawdą jest to, że 4 strunowa dla początkujących. Sam musisz sobie pomyśleć, czy ta 5 struna mi się przyda ? Tak ? To bierz. Nie? To nie bierz. Przyzwyczajenie do 4 a 5 to kwestia kilku dni, potem to i tak bez różnicy. A co do gitar - Ja bym brał Yamahę RBX 374, bardzo polecana, albo OLP MM2, też bardzo dobre opinie zbiera, szczerze mówiąc nieważne jaką wybierzesz, powinieneś być zadowolony, ale chyba osobiście bym wziął OLP. O Coxxie się nie wypowiem, pewnie to dobre wiosło, ale nie wiadomo może też być bubel. Najlepiej to ograć jak masz taką możliwość.


Niestety nie mam możliwości ogrania tych wioseł, a nawet jakby miał to co ja mogę wiedzieć nawet nigdy basu w ręce nie miałem także niewiele bym raczej z wywnioskował z ogrania ich... ;-)

Czyli Ty również polecasz mi Yamahę RBX 374? Bo faktycznie dużo osób dobrze mówi o tym modelu.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-05-18, 11:04

Widzę że Ty za to wiele wiesz, RBX polecałem w innych postach. Wiem tyle że Cort złe nie są jak dla początkujących, ale nie są najwyższych lotów "CORT robi dosyć solidne wiosła niskobudżetowe choć moim zdaniem trochę im braknie do czołówki" czytaj ze zrozumieniem.

Po drugie większość utworów jest na 4 strunowych grane i trudniej się uczyć na początku na 5 strunowce, za to łatwiej się przerzucić później. Nie każdy jest tak doświadczony jak Ty. A stwierdzenie ze ma się zastanowić czy mu się przyda czy nie jest bezmyślne, on zaczyna, nawet nie ma pojęcia jakie wiosło kupić a Ty mu każesz odpowiedzec sobie czy mu się przyda 5 struna czy nie <facepalm>.

korexus
Posty: 7
Rejestracja: 2011-08-07, 13:47

2012-05-19, 14:39

Corty może i nie są tak złe, ale poleciłeś mu ją, kiedy miał właśnie aukcje z OLP, która zjada tego Corta na śniadanie. A to, że 4 czy 5 strun to jest różnica może 1 tydzień w nauce, potem to i tak bez różnicy, ludzie się jakąś uczą i żyją ... A tu to jest facepalm... Pewnie, że ma się zastanowić czy 4 czy 5 strun - czy się 5 struna przyda ... Wystarczy, żeby popatrzył na swoje ulubione zespoły, i zobaczył ile strunowych basówek używają basiści ( bo najprawdopodobniej będzie grał to co lubi ) i już.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2012-05-19, 15:19

Ja mu nie poleciłem że CORT bo reszta to są gorsze wiosła, tylko napisałem że ich nie znam i nie wypowiadam się na ich temat.

Wróć do „Żłobek basistów”