RiffingMan
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-09, 16:24

2012-04-09, 16:47

Witam!

Gram już prawie 3 lata na gitarze elektrycznej, nawet w zespole, ale cały czas czuję, że mam sentyment do gitary basowej. Chociaż z drugiej strony gdybym 3 lata temu zaczął grę na basie, byłbym na siebie zły czemu nie gram na gitarze elektrycznej. ;)

Przechodząc do rzeczy, chciałbym się poradzić czy opłaca się kupować tego Squiera:

http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy/4-strunowe/squier-affinity-p-bass-rw-metallic-red

i zamontować w nim:

http://www.merlinpickups.com/merlin/opinie/pbhumbucker.php

Już zastosowałem takie rozwiązanie w moim Stracie z tej samej serii, również gitara za poniżej 1000 zł. Jestem z mojego Squiera zadowolony. :)

Moje pytanie jest takie, czy opłaca się robić takie coś w przypadku tego basu czy może jest jakiś instrument, który jest jeszcze tańszy, a można w nim zamontować przetwornik precision.

Bardzo ważna rzecz: korpus musi być z olchy. Przetwornik może być oczywiście najgorszy z możliwych, bo i tak go wymienię.

I jeszcze jedna rzecz, czy będą jakieś komplikacje przy wymianie przetwornika. Obawiam się z tego powodu, że będę wstawiał humbucker na miejsce singla.

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2012-04-09, 18:27

Według mnie warto inwestować w tego Squier'a nie ukrywajmy ale właśnie w nich najbardziej kuleje elektronika po wymianie przetworników (na porządne) taki squier może śmiało konkurować z niejednym fenderem z Meksyku a nawet Japonii.

RiffingMan
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-09, 16:24

2012-04-09, 20:01

Zauważyłem, że korpus ma olchowy, więc decha powinna brzmieć porządnie. A wymiana przetwornika to żaden problem. ;)

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2012-04-14, 00:00

W gitarach z tej półki dużo zależy od egzemplarza na jaki trafisz. Jeśli będzie fajnie odzywał się z dechy to można zaryzykować wymianę przetwoników. Ale jeśli będzie totalnie głuchy to szkoda kasy. Ciężko z góry przewidzieć jaki będzie wpływ na brzmienie będzie miała taka wymiana. Moim zdaniem może być trochę lepiej ale jakiejś kolosalnej różnicy bym się nie spodziewał.

Co do samej wymiany przetwornika to jeśli potrafisz posługiwać się lutownicą to pójdzie Ci to bez problemów.
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Gitary basowe”