Batim
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-15, 15:25

2012-01-15, 15:45

Witam.
Jestem nowy na forum. Chce nauczyć się gry na gitarze basowej. Tylko jest problem, nie wiem jaki bas wybrać.
Poszukiwałem, czytałem i zdobywałem informacji. Interesują mnie mnie trzy instrumenty :
-Esp Ltd B50
-Washburn xb120
-Vintage Jazz Bass

Od razu zaznaczam, że chce nabyć nową gitarę. Tylko nie wiem, która do muzyki jakiej słucham i jaką chce grać. A mianowicie do takich zespołów jak Kult, RHCP, Pearl Jam, Nirvana, Pink Floyd i Led Zeppelin. Lubie też System of a down, ale wiem, że tu potrzeba basu 5 strunowego.

Prosił bym o napisanie, który bas będzie najlepszy do muzyki jaką chce, grać i opisanie go ( może być krótko ). Może moje typowanie jest złe, wtedy proszę podać gitary masujące do wyżej wymienionej muzyki.

Awatar użytkownika
aruel
Moderator
Posty: 205
Rejestracja: 2010-05-23, 12:13

2012-01-17, 02:26

Wszystkie gitary byly omowione na forum... w takim przedziale cenowym instrumenty są dosyc uniwersalne :)
I co to ma znaczyć że potrzeba basu 5 stunowego? Widziałeś na jakim instumencie gra Shavo? .... do takiej muzyki to by wystarczył bas jednostrunowy bez obrazy :D
ObrazekObrazek

Berta(Washburn X12B) + Vlad (ESP LTD B55)

Batim
Posty: 2
Rejestracja: 2012-01-15, 15:25

2012-01-17, 10:13

Moje typowanie się zmieniło i teraz biorę pod uwagę
-Washburn xb120
-Olp mm2
Z tego co czytałem to xb120 raczej jest do ciężkiej muzy, ale i lekkie kawałki uciągnie. Wszystko zależy od basisty.
O mm2 za wiele się na forum nie dowiedziałem, prosił bym o opisanie gitarki.
A i lepiej kupować nówkę czy używaną, jeśli mam kasę na nówkę ?

Wróć do „Gitary basowe”