moon7
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-25, 16:52

2011-02-25, 17:31

Witam użytkowników forum, mam dosyć spory problem i proszę Was o pomoc.

Zamierzam kupić sprzęt do salki prób i pod koncerty dysponując budżetem ok. 4,500zł. Póki co na oku mam sprzęt firmy Ashdown- głowę Ashdown ABM 500 oraz dwie kolumny do niej : Ashdown ABM 410 Cabinet (650W 4 x 10 + horn bass cabinet) oraz Ashdown ABM 115 Cabinet (300W 1 x 15 bass cabinet).

Dołączam stronę z wymienionym sprzętem: http://www.ashdownmusic.com/bass/sectio ... ection=abm

Moje pytania:
1. Czy po podłączeniu takiego zestawu będzie wykorzystywana cała moc głowy Ashdown ABM 500 ? (chodzi tu o OHMY itp. na czym niezbyt się znam)

2. Czy będzie wystarczająco głośno? (sprzęt potrzebuję do trochę mocniejszej muzyki a obecna kolumna HARTKE VX410 + głowa PEAVEY TOUR 450 zdecydowanie nie wystarczają)

3. Proszę o waszą pomoc i opinie. Czy zestaw Ashdown do dobry wybór? Może nie opłaca się wymieniać całego obecnego sprzętu na zestaw Ashdown? Może coś innego lepiej będzie się nadawać w takim przedziale cenowym?

Awatar użytkownika
dbcenter
Sklep Muzyczny
Posty: 123
Rejestracja: 2011-03-02, 19:16

2011-03-02, 20:21

moon7 pisze:Witam użytkowników forum, mam dosyć spory problem i proszę Was o pomoc.

Zamierzam kupić sprzęt do salki prób i pod koncerty dysponując budżetem ok. 4,500zł. Póki co na oku mam sprzęt firmy Ashdown- głowę Ashdown ABM 500 oraz dwie kolumny do niej : Ashdown ABM 410 Cabinet (650W 4 x 10 + horn bass cabinet) oraz Ashdown ABM 115 Cabinet (300W 1 x 15 bass cabinet).

Dołączam stronę z wymienionym sprzętem: http://www.ashdownmusic.com/bass/sectio ... ection=abm

Moje pytania:
1. Czy po podłączeniu takiego zestawu będzie wykorzystywana cała moc głowy Ashdown ABM 500 ? (chodzi tu o OHMY itp. na czym niezbyt się znam)

2. Czy będzie wystarczająco głośno? (sprzęt potrzebuję do trochę mocniejszej muzyki a obecna kolumna HARTKE VX410 + głowa PEAVEY TOUR 450 zdecydowanie nie wystarczają)

3. Proszę o waszą pomoc i opinie. Czy zestaw Ashdown do dobry wybór? Może nie opłaca się wymieniać całego obecnego sprzętu na zestaw Ashdown? Może coś innego lepiej będzie się nadawać w takim przedziale cenowym?


1. Tak, będzie wykorzystywana cała moc głowy
2. Głośno, to dość względne pojęcie. To czy dla Ciebie będzie głośno zależy od wielu czynników, ale przy takiej mocy myślę, że nie bedziesz narzekał
3. Na pewno będziesz z niego bardziej zadowolony niż z obecnego zestawu. Sam używałem dłuższy czas Ashdowna (sporo niższego modelu) grałem na nim różną muzykę od biesiady po mocnego rocka i w każdej z nim spisywał się bardzo dobrze. Najlepiej jeśli masz możliwość ograj go gdzieś bo to są nie małe pieniadzę i szkoda by było gdybyś nie był z niego zadowolony
www.dbcenter.pl- sklep ze sprzętem muzycznym
www.amptweaker.pl- nowa marka amerykańskich efektów gitarowych

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”