geohound
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-13, 19:38

2011-02-07, 18:57

Witam.

Jako że bedę za pewien czas stawał przed kupnem basu (piątki) z takiej oto średniej półki (1500-1700) chciałbym znać opinie być może byłych, być może obecnych właścicieli tych wioseł. Przyznam ze starałem się przeglądac wszelkie basy w tej kategorii i w koncu moją uwagę przykuł:

ESP LTD F-105 BLK
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy ... -f-105-blk

oraz

Epiphone Thunderbird PRO-V NO
http://guitarcenter.pl/catalog/bas/basy ... d-pro-v-no

Oba mają aktywna elektronikę z 2bandowym eq, oba maja humby, różnia sie calem menzury, drewnem no i oczywiscie wyglądem ale tutaj oba mi sie bardzo podobają.

Pytanie jest następujące: jako że bas jest dla mnie dosc 'nowym' instrumentem interesuje mnie praktycznie kazdy gatunek muzyki (głownie folkmetal, j-music, metal szeroko rozumiany, stary rock) - które wiosło byłoby lepsze, z szerszymi możliwościami. Jesteście w stanie jakoś mi je porównać?

Pytanie poza konkursem - skoro to wiosła z aktywami to jaki piec do domu byłby akurat, zeby sobie cwiczyc? Jakis Ashdown Tourbus 10 starczy?

piter258
Posty: 19
Rejestracja: 2010-07-23, 19:26

2011-02-08, 20:14

ja powiem tak, że o firmie Epiphone bardzo wiele słyszałem, na szczęście nie miałem okazji grać, że to nie są dobre gitary a nawet nie są przeciętnie dobre. Nie trzymają stroju to przede wszystkim. A jak nie trzyma bas stroju to po co taki bas? Ja bym nie kupił Epiphona.

O ESP jest dużo na tym forum więc wystarczy poszperać napewno znajdziesz coś o niej. A z tego co pamiętam, ktoś nawet pytał o ten sam model.

Poszukaj gdzieś na allegro, napewno znajdziesz gdzieś używki w okazyjnej cenie. Polecam Yamaha seria BB. Jak na taki próg cenowy (1700-2000) to są całkiem przyzwoite gitary.

A do ćwiczeń w domu żeby grać dla siebie to starczy cokolwiek. Choćby jakiś tani Hartke, czy Ashdown. Nie podam Ci konkretnych modeli bo nie jestem na bieżąco z tym tematem.

Pozdrawiam

geohound
Moderator
Posty: 39
Rejestracja: 2011-01-13, 19:38

2011-02-08, 21:45

To wlasnie dziwne bo ten Thunderbird IV i V zbieraja bardzo pozytywne opinie.

Dobra, pogrzebie po forum, nie zamykajcie mi jeszcze na wszelki wypadek.

Wróć do „Gitary basowe”