mari3oheron
Posty: 6
Rejestracja: 2010-11-09, 21:11

2010-11-09, 21:18

Ostatnimi czasy, spojrzałem prawdzie w oczy, i zrozumiałem że jestem średnim gitarzystą, który raczej sobie nie pozwoli na szybkie solo, zrozumiałem to po obejrzeniu filmu który zmienił moje nastawienie na gitarę basową i dał na nią całkiem nowe światło na moje poglądy odnośnie bassu. Niestety nie mam za wiele kasy, sam posiadam gitarę elektryczną od 2 lat, piecyk i od 3,5 miesiąca multiefekt za który dałem 500 złotych. Tak więc trochę dałem dupy ;/ Teraz chciałbym sobie kupić bassówkę z efektem fuzz, a wzmacniacz w najbliższym czasie, bo na razie mogę używać komputera. Jest jednak mały problem, bardzo nie podobają mi się bassy które mają bardzo małą obudowę w stosunku do gryfu, i w dodatku ze są takie owalne, chodzi mi o zaokrąglone boki, bardzo zauroczył rickenbacker bass, ale nie stać mnie na oryginał. I mam pewien problem, czy są repliki dosyć, a nawet bardzo tanie, tak jak robią podobne bassy z cort'a czy epi. A jeśli nie ma to czy są podobne, tzn czy mają podobne kształty większą obudowę bardziej kanciastą tak jak ten rickenbacker model 4000. Z góry dzięki za odp, i przydała by się otucha od doświadczonych basistów. xD

Awatar użytkownika
sigurdish
Doradca
Posty: 316
Rejestracja: 2010-05-23, 14:00

2010-11-15, 13:56

Indie produkuje jakieś modele podobne do Rickenbackera.
Rickenbacker, ma prawa na swój design, więc identycznej gitary nie kupisz, chyba że lutniczą zrób, co byłoby dobrym rozwiązaniem.
Obrazek + Obrazek + Obrazek
|EspLtdB50|Schecter Omen6|Boss Sd1 SuperOverdrive|Exar Metal Mind|MarshallMG15|
|Elypse Gaby|Holiday Inn|

Nie mogę pomóc. Jestem moderatorem. ;P

Wróć do „Gitary basowe”