freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2017-10-11, 18:36

Kiedy: 11.11.2017r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 40 zł przedsprzedaż / 50 zł w dniu koncertu / 40 zł studenci
Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2257-bilety- ... cinie.html
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Koncert cyklu wydarzeń z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

Chris Robinson ma 22 lata. Bluesa słucha i gra przez większość swojego życia. Zaczął, gdy miał 5 lat, a więc w wieku, gdy jego rówieśnicy zbierali karty z Pokemonami. On w tym czasie słuchał Hendrixa i próbował grać na gitarze „Hey Joe”.

Chris okazał się niezwykle utalentowanym muzykiem. Gdy wszedł w dorosłość, zaczął odnosić pierwsze sukcesy. W 2012 roku wybrano go najlepszym nieodkrytym gitarzystą świata. Został znaleziony na YouTube przez poszukujący talentów tandem: muzyczny producent i fotograf Robert Knight oraz producent gitar marka Fender.

W 2013 roku Chris Robinson bił już rekordy oglądalności na popularnym kanale internetowym. W listopadzie 2013 roku wydał swój pierwszy singiel „Lipstic On Her Cigar”. Utwór szybko podbił listy iTunes i Amazon Blues.

Do tego momentu Chris grał sam, ale od 2014 roku ma już zespół, który oprócz niego tworzy jeszcze dwóch innych muzyków – Tom Relihan (perkusja) i Nig Turner (bass). W Wielkiej Brytanii grupa zrobiła furorę i ruszyła w trasę po Europie, na której pierwszym przystankiem okazał się Suwałki Blues Festival. Przed tysiącami fanów Chris‘a reputacja została ostatecznie zacementowana uznając go tym samym jednym z najbardziej utalentowanych gitarzystów młodego pokolenia na świecie.

Rok 2015 był dla Chrisa jak i jego zespołu również obfity, gdyż ruszyli w dwutygodniową udaną trasę koncertową po USA promując swój pierwszy debiutancki album „Tell me Why You’re Scared“, który również jak jego pierwszy singiel z 2013 podbił listy iTunes i Amazon Blues, zajmując przez okres wielu tygodni pierwszą pozycję, w USA jak i w Europie.

Jego cała twórczość wraz z jego nowym utwórem „Why Don’t You Give Me Your Love“ zostały gruntownie opisane w renomowanych czasopismach muzycznych w Zjednoczonym Królestwie nazywając jednocześnie Chrisa Kinga Robinsona bohaterem gitary.

Początek roku 2016 należał do jednych z najbardziej znaczących momentów w jego muzycznej karierze, gdyż został zaproszony na Festiwal Pamieci Lead Belly’ego, odbywającego się w najbardziej renomowanej sali koncertowej w Nowym Jorku –Carnegie Hall. Chris zagrał u boku takich gigantów jak m.in. Walter Trout, Eric Burdon czy Kenny Wayne Shepherd.

Obecnie zespół nadal koncertuje po Wielkiej Brytanii jak i Europie a w listopadzie br. po 3 latach od Suwalki Blues Festival ponownie zagra w Polsce.

Znane osoby o Chrisie:
Kenny Wayne Shepherd: „Jestem podekscytowany twoimi utworami. Brzmią świetnie !!!”
Philip Sayce: „Masz świetne brzmienie. Gratulacje Chris !!!“

Robert Randolph: „Masz perfekcyjny ton stary !!! Fascynuje się twoją robotą“

Skład:
Chris King Robinson - Gitara, Wokal
Tom Relihan - Perkusja
Nig Turner - Bas


WWW:
www.chriskingrobinson.com
LINKI:

Carnegie Hall (Leadbelly Fest) | Chris King Robinson, Buddy Guy, KWS, Walter Trout, Eric Burdon:
https://www.youtube.com/watch?v=Qb9PZCoXsyc

Chris King Robinson Band | Lipstick On Her Cigar | Live In Indiana, USA 2015:
https://www.youtube.com/watch?v=i_JbsE3gmCQ

Chris King Robinson Band | Live in Dordrecht, Netherlands 2016:
https://youtu.be/U2GQ0-jI6f8

Chris King Robinson Band | She's Got Nine Lives (Official Music Video)
https://youtu.be/Rv7sk9kvgzg

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”