freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2017-10-11, 18:36

Kiedy: 10.11.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 20 zł – I pula / 30 zł – II pula
Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2325-bilety- ... cinie.html
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin


BALKAN NIGHT FEVER vol. 2 czyli 10 urodziny BUBLICZKÓW i 7 lat WBM!
 
BUBLICZKI i Warsaw Balkan Madness wracają po raz kolejny! Najgłośniejsza bałkańska banda i najniebezpieczniejszy DJ w Polsce ponownie razem przemierzają największe miasta w naszym kraju. Co po nich zostanie? Jak mawiał klasyk - szkło i dym! Dodać należy: kurz, destrukcję, utraconą godność, chrypę, obrzęk rąk, odciski i ogromnego kaca o poranku.
 

 
 
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
BUBLICZKI to 7 osobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 10 lat banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u. Mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan” który zdobył III miejsce w konkursie Folkowy Fonogram Roku programu 2 Polskiego Radia. W 2016 świat zadrżał z chwilą pojawienia się nowej turbo płyty pt. TURBOFOLK!
 
Skład:
Mateusz Czarnowski -syntezator marszczony, gardło główne
Michał Czarnowski- złóbcoki, sztućce, gardło pomocnicze
Marek Kubiszyn – róg pasterski
Krzysztof Kowalczyk – kij, sexysaxo
Fabian Kubiszyn – puzon
Piotr Bruski – prostopadłościan, blachy
Artur Pacak – złóbcoki wielki

WWW: https://www.facebook.com/Bubliczki/
 
★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
 
 

 
 
 
WARSAW BALKAN MADNESS to przede wszystkim radość…. radość która płynie prosto z magicznych melodii i rytmów muzyki Europy południowo-wschodniej. Bogate dziedzictwo cygańsko-słowiańskiej kultury półwyspu bałkańskiego zostaje przeniesione w XXI wiek. Szybkie partie trąbek i innych „dęciaków” skonfrontowane są z klubowymi beatami a przejmujące brzmienia skrzypiec czy akordeonów okraszone głębokim i pulsującym bassem. Tradycja i folk spotyka eklektyczną estetykę świata współczesnej muzyki. To roztańczony świat pełen beztroskiej zabawy, niczym w filmach Kusturicy. Każdy występ to wyjątkowy performance cechujący się wielką żywiołowością oraz spontanicznością. Łączy ze sobą elementy muzyczne jak i wizualne.

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”