freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2017-10-11, 18:35

Kiedy: 03.11.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 75 zł / 85 zł w dniu koncertu / 75 zł studenci i uczniowie
Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2228-bilety- ... cinie.html
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Koncert z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

Carl Verheyen, nazwany jednym z 10 najlepszych gitarzystów świata przez Guitar Magazine oraz jednym ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów przez magazyn Classic Rock, znany także z występów w legendarnym zespole Supertramp, przybędzie ze swoim trio Carl Verheyen Band do Europy tej jesieni, by promować swój nowy album "Essential Blues."
Carl Verheyen jest prawdopodobnie najbardziej znany jako gitarzysta Supertramp, lecz grywał także, między innymi, z Richardem Elliottem and Joe Jacksonem.
Jako aktywny muzyk studyjny, Verheyen nagrywał także muzykę do programów telewizyjnych i reklam. Jego pierwszy album, który nagrał jako lider zespołu, trafnie nazwany No Borders – Bez Granic, ukazał jego umiejętność odnajdywania się w wielu stylistykach od jazz fusion po rock i country i gościnnie wystąpił na nim legendarny gitarzysta Allan Holdsworth.
Verheyen w ciagu wielu lat swojej kariery zbadał wiele stylistyk muzycznych. Jego albumy wydane w XXI wieku to, między innymi: Solo Guitar Improvisations (2001), Six (2003), Rumor Mill (2005), Take One Step (2006), and Trading 8s (2009). ~ Paul Kohler & Dave Lynch, Rovi
Trasa Carl Verheyen Band będzie rzadką okazją by na ich koncertach doświadczyć muzycznych uniesień w obcowaniu z mieszanką potężnej dawki bluesa, rocka, jazzu, a nawet country, w tak doskonałym wykonaniu w kameralnych salach. Nominowany do Grammy Verheyen wspomagany jest przez uznanego basistę Dave’a Marottę, który grywał między innymi z takimi wykonawcami jak: Phil Collins, Neil Diamond, Bruce Hornsby, Gino Vanelli, Manhattan Transfer, Kenny Loggins i wielu innych. Marotta grał także na basie w wieku znanych filmach i programach telewizyjnych – od amerykańskiej edycji Idola po CSI. Na Perkusji brytyjski Darby Todd oraz Marco Corcione – klawisze.
Przed koncertem Carla rozgrzewać nas będzie rewelacyjna folkowo-bluesowa Bettina Schelker z Szwajcarii.
Ponad 40 lat pracy Verheyena – solowej i studyjnej z zespołem ,doprowadziło do sytuacji, że każdy kto ma dostęp do muzyki, filmów czy telewizji nie jest w stanie nie usłyszeć go niemal codziennie. Jako rozchwytywany gitarzysta studyjny, Verheyen nagrywał muzykę do najpopularniejszych seriali (między innymi: Seinfeld, Frazier, Zdrówko, Hapy Days, Prawnicy z Miasta Aniołów, Świat wg Bundych) i filmów (Star Trek, Podejrzani, Ratatouille, Negocjator i setki innych). Oprócz tego, że grał z zespołem Supertramp, współpracował także z muzycznymi gigantami, jak: BB King, Joe Bonamassa, Cher, Brad Paisley, Christina Aguilera, The Bee Gees i setkami innych.
Verheyen udzielał indywidualnych lekcji gry na gitarze Johnowy Foherty, członkom Maroon 5 oraz System of a Down i grał dla publiczności liczącej ponad 67 milionów podczas rozdania Oscarów. Wraz z Supertramp, przez ostatnie 30 lat, grywał w salach na 20000 osób. Wydał 14 solowych płyt, poświęcając się na przemian muzyce zespołowej oraz solowej, takim jak „Alone” z 2015 roku – akustycznemu albumowi z improwizacjami. Jego najnowszy album “Essential Blues” – zostanie wydany jesienią tego roku.
W Free Blues Clubie wystąpią w składzie:
Carl Verheyen - gitara, śpiew
Dave Marotta - bas, śpiew
Darby Todd - perkusja
Marco Corcione - instrumenty klawiszowe

Tak Carl opisuje nadchodzącą trasę koncertową:
Im bardziej zagłębisz się w bluesa, tym więcej niuansów stylistycznych znajdziesz. Od delty Mississippi do Piedmontu, od Chicago do Texasu, a nawet Wielkiej Brytanii, zawsze fascynowała mnie subtelna ornamentyka tego stylu. Lecz sercem każdego dobrego bluesa jest muzyk lub śpiewak obnażający własną duszę. Etta James śpiewająca “I’d Rather Go Blind”, Jimi Hendrix grający “Voodoo Chile”(długą wersję) czy Eric Clapton śpiewający “Bell Bottom Blues” inspirują ponieważ wiedzieli jak nawiązać do innych uduchowionych ludzi, którzy grali przed nimi. Albert King oraz Mike Bloomfield, Stevie Ray Vaughn oraz Duane Allman dokonali tego samego. Celem tej trasy koncertowej jest znaleźć esencję bluesa, która będzie rezonować ze mną I kopać głęboko, być może docierając do źródła kreatywności zrodzonego z tradycji i mojej własnej tożsamości artystycznej.
https://www.carlverheyen.com/

CYTATY:
“Zawsze kiedy zaczynam czuć się zadowolony ze swojej gry i wiedzy muzycznej, spotykam się z Carlem i dostrzegam ile pracy jeszcze przede mną. Jestem dumny, że mogę go nazywać przyjacielem. Mistrz gitary i w dodatku cholernie miły gość.”
-Joe Bonamassa

“Siedzenie z Carlem w jednym pokoju i jamowanie jest iście przytłaczające, nie mówiać już o jego grze na płytach i na scenie. Ma się wrażenie, że nie ma stylu czy terytorium muzycznego, którego nie chciałby zbadać.
-Brad Paisley

“Carl znany jest jako gitarzysta studyjny, jednak jest kimś znacznie więcej. Jego nagrania studyjne mają świetny feeling jakby były grane na żywo. Gra z mnóstwem uczucia.”
-John Fogerty
“Jeden z 10 najlepszych gitarzystów świata” Guitar Magazine
“Jeden ze 100 najlepszych gitarzystów wszechczasów” Classic Rock Magazine

LINKI
Nowy album CARL VERHEYEN BAND The Grand Design jest już do kupienia a film dokumentalny “The Grand Design” jest już online: https://youtu.be/VEoa6hp5ES0
Na żywo: http://www.youtube.com/watch?v=6QbquMLiU4Q
"New Year's Day" (oryginalna wersja studyjna z Robbenem Fordem): http://youtu.be/r5MAY3K4saA
"Take One Step": http://youtu.be/DtQapyal-js
fragmenty Rumor Mill (poprzedniego, nagradzanego DVD): http://youtu.be/cwb0pQPdDXs
Nagranie LIVE z CVB - "Constant As the Wind" (z Trading 8s): http://youtu.be/PStkNFi3v68
"Henry's Farm" akustyczny solowy instrumental z Rumor Mill DVD (Carl i CVB ALSO na życzenie garają także półakustyczne i akustyczne koncerty): http://youtu.be/mHFXzFUpDfs

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”