freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2017-10-11, 18:35

Kiedy: 27.10.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 50 zł przedsprzedaż / 60 zł w dniu koncertu / 50 zł studenci
Bilety on-line: http://bilety.fm/pl/muzyka/2256-bilety- ... cinie.html
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Koncert cyklu wydarzeń z okazji 25-lecia działalności klubu Free Blues Club.

Choć studiował śpiew klasyczny, i od wielu lat para się komponowaniem dla gwiazd tak wielkich, jak Etta James, Solomon Burke, Screamin’ Jay Hawkins, czy Tom Jones, jego największym atutem są bezsprzecznie sceniczna charyzma i głos: mocny jak dzwon, miejscami okraszony charakterystyczną chrypką, chwytający za serce, po prostu nie-pow-ta-rzal-ny! Jak skrzyżowanie Ike’a Turnera z Sealem.

Earl ma koncie występy na najbardziej prestiżowych festiwalach świata – w tym na Montreux Jazz – oraz dwanaście albumów. Jego utwory były wykorzystywane w wielu filmach i serialach telewizyjnych (m.in. „Ostry dyżur”). Nic dziwnego, że nazywają go „the Blues Ambassador”.

Urodził się w muzycznej rodzinie w Tennessee, w której każdy na czymś grał lub śpiewał: mama interesowała się gospel, tata – bluesem. W ten sposób poznał klasykę tych dwóch gatunków: artystów takich, jak Muddy Waters, Otis Redding, Mahalia Jackson, Aretha Franklin, Tina Turner, Gladys Knight, i wszyscy wykonawcy wiązani z wytwórnią Stax. Na własną rękę odkrył, i dorzucił do tego „miksu” twórców wczesnego rocka, jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Rod Stewart, oraz zespoły The Rolling Stones, The Beatles, czy Led Zeppelin. Twierdzi, że to nie on wybrał muzykę, ale ona jego: „pisarz musi pisać, malarz musi malować, a ja muszę śpiewać!”

Skład:
Earl Thomas – śpiew
Ben Zinn – gitara
Paul Jones – gitara basowa
Mark Lamson – perkusja


WWW:
http://www.earlthomasmusic.com/
https://www.facebook.com/earlthomasmusic/

LINKI:
Earl Thomas - Lead A Horse To Water https://youtu.be/lhtVBc8suoM
Earl Thomas - What About Me? https://youtu.be/GE0dbMiNMjI
Earl Thomas - Take It To The Limit https://youtu.be/-8roR5KgE8Q

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”