freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2017-10-11, 18:33

Kiedy: 20.10.2017r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Wstęp: 20 zł
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Ikona polskiego bluesa i blues-rocka!
 
Free Blues Band to zespół nadający się jak rzadko który do gramia utworów legendarnej grupy rockowej Deep Purple. Udowodnił to nie tylko porywającymi wykonaniami utworów brytyjskiej formacji podczas swoich koncertów. W 2004 roku Free Blues Band nie tylko grał wspólnie ze Stevem Morsem, gitarzystą Deep Purple, ale także supportował ten zespół w trakcie ich szczecinskiego koncertu na stadionie. W 2009 roku zagrali oni dwa koncerty z perkusistą „Purpli” – Ianem Paicem, z którym współpracowali już wczesniej. Warto także dodać, że Free Blues Band posiada status oficjalnego cover bandu Deep Purple.
 
Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.
 
Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‘n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.
  
Skład:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Marcin Jahr – perkusja
Kamil Żuchowski – gitara basowa
 
WWW: http://www.freebluesband.pl

Linki:
Live - https://www.youtube.com/watch?v=1mjrrFj0ZYE

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”