freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2016-03-30, 16:14

Kiedy: 25.05.2016r. (środa), start godz. 20 / drzwi godz. 19
Bilety: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Topowy brytyjski blues band!

Zespół składa się z cenionych brytyjskich muzyków, którzy grali i współpracowali z szerokim gronem światowych rockowych mistrzów - wśród nich: BB King, Buddy Guy, Jack Bruce, Alexis Korner, Chris Farlowe, Larry Garner, Graham Bond, Chuck Berry, Robert Plant, Jimmy Page, Van Morrison, Peter Green, Louisiana Red i wielu innych.

Norman Beaker już od 4 dekad jest jednym z liderów brytyjskiej sceny bluesowej. Grał z takimi muzykami jak: Alexis Korner, Graham Bond, Jack Bruce, Tony Ashton, Paul Jones, Eric Burdon i wielu innych.

BB King powiedział o nim: „Norman jest jak biały Freddie King.” O tym, że nie był to czczy komplement, świadczy współpraca Beakera z artystami tej klasy co: BB King, Jimmy Rogers, Buddy Guy, Lowell Fulson, Fenton Robinson, Chuck Berry, Carey Bell James Booker, Jon Lord, Larry Garner czy Ruby Turner.

John Price jest jednym z najbardziej zajętych basistów, nagrywał między innymi z: Vanem Morrisonem, Chrisem Farlowe, Ericem Burdonem, Tonym Ashtonem, Tonym McPhee, Herbiem Goinsem, Mickiem Abrahamsem. W Norman Beaker Band gra już od 20 lat.
Dave Baldwin to wybitny klawiszowiec, który wspomógł swoim talentem, takich tuzów jak:
Jack Bruce, Chris Farlowe, Icicle Works, Ruby Turner, James Hunter , Miller Anderson itd . Perkusista Steve Gibson to prawdziwa maszyna perkusyjna. Swoją karierę zaczynał w zespole Buzzcocks. Z kolei saksofonista Kim Nishikawara jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych muzyków grających obecnie na tym instrumencie. Pracował on chociażby dla Michaela Buble jako multiinstrumentalista i aranżer.

Zespół jest jednym z najciężej pracujących i jednym z nielicznych z jego pokolenia, który nadal wydaje rzeczy świeże. Ostatnio formacja koncertowała po Europie z Chirsem Farlowe i Vanen Morrissonem.

Ich ostatni album nosi nazwę „Between the Lines.” Zespół jest nieustannie w trasie, zarówno samodzielnie, jak i wspoamagając Larrego Garnera i Chrisa Farlowe (już od niemal 20 lat). Fromacja łączy wszystkie rodzaje bluesa z mnóstwem energii i solidną dawką humoru.


Skład:
Norman Baker – gitara, śpiew, gitara basowa, pianino, harmonijka, perkusjonalia
John Price – gitara basowa, bezprogowa gitara basowa, gitara
Dave Baldwin – instrumenty klawiszowe
Steve Gibson – perkusja
Kim Nishijawara - saksofon

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”