freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2016-02-26, 16:38

Kiedy: 12.03.2016r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 45 zł w przedsprzedaży / 55 zł w dniu koncertu / 45 zł studenci
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Na rok 2015 przypadła 47 rocznica powstania grupy Breakout. Jest to niepowtarzalna okazja do przypomnienia twórczości zespołu - piosenek, których słuchaliśmy „kiedy byliśmy małymi chłopcami…”.

Po telewizyjnym koncercie Breakout Festiwal 19.06.2007r. w Rzeszowie rusza projekt Piotr Nalepa Breakout Tour.

Koncert opiera się na najlepszych piosenkach Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. To wyjątkowe zdarzenie dla wszystkich ponieważ od lat Mira i Tadeusz występowali osobno (wyjątek stanowiły koncerty okolicznościowe).

Teraz na koncercie można wysłuchać obok siebie między innymi: Modlitwy, Kiedy byłem małym chłopcem, Na drugim brzegu tęczy, Gdybyś kochał hej, Poszłabym za tobą, a także nowych wersji Do kogo idziesz i Chciałabym być słońcem, które zostały nagrane i wydane na singlu rozpoczynającym właśnie swój radiowy byt. Nad całością czuwa występujący w tym koncercie syn Miry i Tadeusza Piotr Nalepa.

Decyzja o powołaniu tego projektu zapadła po sukcesie artystycznym Breakout Festiwal i wrażeniu jakie na Piotrze zrobiła śpiewająca piosenki Miry wokalistka JEAN. Koncert oglądało 4ooo ludzi zgromadzonych w rzeszowskiej hali Podpromie. Występowali z nami także Ewa Bem, Kasia Kowalska, Maciek Maleńczuk Paweł Kukiz, Artur Gadowski.

Pierwszy koncert Piotr Nalepa Breakout Tour odbył na dziedzińcu zamku będącego siedzibą Przemyskiego Centrum Kultury 21.09.2007r. Od tego czasu rozpoczęła się regularna działalność koncertowa. Bardzo dobrze przyjęty koncert w trakcie Krakowskich Zaduszek Jazzowych został opisany w recenzji Gazety Wyborczej (w załączniku). Nagrano materiał na specjalną płytę z nowymi wersjami piosenek Breakout, której zapowiedzią jest singiel z piosenkami "Do kogo idziesz" i "Chciałabym być słońcem".

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”