freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2016-01-05, 17:05

Free Blues Club
Powstańców Wielkopolskich 20, 70-110 Szczecin

Zespół Free Blues Band tym razem zagra w konwencji akustycznej! Spodziewać się można zarówno autorskiego materiału, jak i coverów. Koncert odbędzie się w klimatycznej formie - zespół będzie grał na środku sali, otoczony stolikami!

Skład:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Marcin Osiecki – perkusonalia
Krzysztof Szmatłoch – gitara basowa
Tomasz Bachorz - saxofon
Marian Malcherek - gitara
+ goście! :-)

Wstęp: 10 zł

Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.

Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‘n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Formacja aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibby i Leszkiem Cichonskim, Carlosem Johsonem, Janem “Izbą” Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim i Nocną Zmianą Bluesa. Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe (Colosseum), Stevem Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple). Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayalla, The Animals oraz Johnny Wintera.

Skład:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Marcin Osiecki – perkusonalia
Krzysztof Szmatłoch – gitara basowa

WWW: www.freebluesband.pl

Wstęp: 15 zł / 10 zł studencki

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”