freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-10-14, 18:53

Kiedy: 30.10.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: przedsprzedaż 20 zł / w dniu koncertu 25 zł
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Zespół Free Blues Band wraz specjalnie zaproszonymi gośćmi zagra w ramach Deep Purple Night największe przeboje pionierów hard rocka.

Free Blues Band to zespół nadający się jak rzadko który do gramia utworów legendarnej grupy rockowej Deep Purple. Udowodnił to nie tylko porywającymi wykonaniami utworów brytyjskiej formacji podczas swoich koncertów. W 2004 roku Free Blues Band nie tylko grał wspólnie ze Stevem Morsem, gitarzystą Deep Purple, ale także supportował ten zespół w trakcie ich szczecinskiego koncertu na stadionie. W 2009 roku zagrali oni dwa koncerty z perkusistą „Purpli” – Ianem Paicem, z którym współpracowali już wczesniej. Warto także dodać, że Free Blues Band posiada status oficjalnego cover bandu Deep Purple.

Formacja została założona w 1979 roku i ma na swoim koncie zarówno zwycięstwa w większości prestiżowych festiwali muzycznych w Polsce, jak i współpracę z wieloma wybitnymi muzykami z całego świata. Warto chociażby wspomnieć o fakcie, że Free Blues Band był towarzyszącym zespołem takich wykonawców jak: Tadeusz Nalepa, Stan Skibby, Carlos Johnson. Supportował on między innymi: Johna Mayalla, Johna Scofielda, The Animals Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.

Zespół w swojej muzyce łączy w unikalny sposób rhythm ‘n’ blues z soulem, funkiem i elementami jazzu. O jego niepowtarzalnym brzmieniu stanowi porywająca, nasycona bluesem gitarowa gra lidera – Andrzeja Malcherka oraz oryginalne organy Hammonda B3 z 1956 roku, na których gra, jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.

Tribute to Deep Purple to gwarancja świetnej zabawy na najwyższym poziomie. Spodziewać się można wszystkich największych hitów Deep Purple, podanych z szacunkiem dla oryginału, jednak nacechowanych indywidualnym podejściem zespołu. Zapraszamy!

Skład:
Andrzej Malcherek – gitara, śpiew
Agnieszka Malcherek – organy Hammonda
Marcin Jahr – perkusja
Kamil Żuchowski – gitara basowa

WWW: www.freebluesband.pl

https://www.facebook.com/events/1500123386972688/

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”