freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-08-31, 16:46

Kiedy: 28.11.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 80 zł przedsprzedaż / 95zł w dniu koncertu
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Klubowa sensacja jesieni 2015 roku! Power Duo z geniuszem basu Jonasem Hellborgiem i legendą perkusji Gerry Brownem!

Jonas Hellborg po raz pierwszy objawił światu swój wyjątkowy talent na scenie jazzowej w latach 80. Najpierw wydał on szereg uznanych albumów solowych, następnie dołączył do ówczesnego wcielenia Mahavishnu Orchestra, znanego wówczas po prostu jako Mahavishnu. W tym czasie współpracował także w różnych innych projektach z Johnem McLaughlinem oraz Billem Cobhamem.

Już w latach 90. współpracował, chociażby, z: Billem Laswellem, Gingerem Bakerem. Najlepiej jego talent i unikalne podejście do instrumentu ilustrują jego solowe płyty. Łączą one jazz z klasyczną muzyką z południa subkontynentu indyjskiego. Pozwalają także docenić niezwykłą inwencję i nowatorstwo Hellborga, który w swoim graniu wykorzystuje zarówno podejście typowo melodyczne, jak i granie bardziej perkusyjne i akordowe. Jest to także artysta odnajdujący się znakomicie na scenie. Gitarzyści światowej sławy, tacy jak Joe Satriani czy Steve Vai nauczyli się grać dzięki swojej współpracy z tym basowym gigantem.

Perkusista Gerry Brown przeszedł do legendy dzięki swojej współpracy z Stanley’em Clarkiem oraz członkostwu w Return to Forever Cicka Corea. Od 14 lat jest on perkusistą Steviego Wondera, a zjeździł swiat także w towarzystwie takich artystów jak: Lionel Ritchie, Diana Ross and Jeffrey Osborne. Jest także cenionym twórcą perkusyjnych filmów instruktażowych.

Obaj artyści postanowili połączyć siły i pokazać swiatu swoje unikalne podejście do muzyki jazz i fusion. Z takim doświadczeniem studyjnym na pewno nie będą mieli kłopotu z porwaniem publiczności. Spodziewać się można koncertu światowej klasy. Top Act!


https://www.facebook.com/events/668298849973398/?ref=5&action_history=null

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”