freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-08-31, 15:44

Kiedy: 16.10.2015r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 35zł (przedsprzedaż) / 45zł (w dzień imprezy)
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Pionierzy polskiego heavy i thrash metalu.

Prowadzona przez znakomitego gitarzystę Wojciecha Hoffmana formacja Turbo już od 1980 cieszy się uznaniem fanów dobrego rocka i metalu. Uznawana za jedną z wielkiej trójcy polskiego metalu (wraz z Katem i TSA) grupa promuje swoją najnowszą płytę – „Piąty Żywioł.” Oprócz utworów z niej nie zabraknie na pewno ich największego przeboju – „Dorosłe dzieci” oraz materiału z legendarnych płyt „Kawaleria szatana” i „Ostatni wojownik.”

Turbo od samego początku swojego istnienia potrafiło po swojemu przetwarzać i nadawać własny charakter najlepszym elementom wszelkich stylów cięzkiej odmiany rocka. Zaczynając na dwóch pierwszych płytach od ognistego heavy metalu, zespół w drugiej połowie lat 80. nabrał przyspieszenia i zaproponował własną odmianę ciężkiego thrash metalu. Późniejsze albumy były połączeniem tego, co najlepsze, w ich klasycznych dokonaniach ze znakomitą nowoczesną produkcją, co jednak nie oznaczało w ich przypadku żadnych kompromisów. Taka bezkompromisowa postawa i wierność swoim fanom przyniosła im status wykonawcy klasycznego i kultowego.

Oprócz uznania fanów ciężkiej, acz melodyjnej, muzyki, Turbo zostało także docenione przez krytyków, czego dowodem były chociażby dwie nominacje do nagrody Fryderyk w kategorii „album roku metal” (za krążki „Awatar” i „Strażnik Światła”). Doceniany w środowisku muzyków jest znakomity warsztat członków formacji. Potwierdza to fakt, że w jej szeregach swoje szlify muzyczne zdobywały takie znakomitości jak Robert „Litza” Friedrich (Acid Drinkers, Kazik na Żywo, Luxtorpeda) czy Tomasz Goehs (Kult, Kazik na Żywo). Wieloletnim wokalistą zespołu był Grzegorz Kupczyk, znany także z zespołu Ceti. Turbo koncertowało u boku tak ważnych metalowych formacji jak: Sepultura, Kreator, Overkill, Running Wild czy Helloween.

Od maja 2014 roku szeregi TURBO zasilił nowy gitarzysta Krzysztof „Tercjusz” Kurczewski.
Obecna trasa TURBO związana jest z obchodami 35-lecia istnienia zespołu. Na koncertach muzycy zaprezentują specjalnie przygotowany 2-godzinny program obejmujący wybór dokonań z całego dorobku TURBO, w tym legendarne utwory dotychczas nigdy nie prezentowane na żywo.
Okrągła rocznica 35-lecia zbiega się także z wydaniem pierwszej w historii gry planszowej o muzyce metalowej ‘Thrash ‘N Roll”, której to zespół TURBO jest główną gwiazdą i twarzą kampanii promocyjnej.

TURBO występuje w składzie:
Tomasz Struszczyk – wokal
Wojciech Hoffmann – gitary
Bogusz Rutkiewicz – gitara basowa
Krzysztof „Tercjusz” Kurczewski – gitary
Mariusz Bobkowski – perkusja

WWW:
http://turbo.art.pl/
https://www.facebook.com/Turbo.Band.official

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=4AeDKt10h4E – Armia
https://www.youtube.com/watch?v=TroenoOkXHo – Dorosłe Dzieci

https://www.facebook.com/events/1628026137412788/?ref=5&action_history=null
Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”