freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-08-31, 15:44

Kiedy: 26.09.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Wstęp: przedsprzedaż 25 zł / w dniu koncertu 35 zł / studenci 25 zł
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

BLACK BLUES & ROCK POWER FROM NEW YORK CITY
classic rock, soul, blues, psychodelic

Jesień 2015 przyniesie długo oczekiwane kolejne europejskie turnee zespołu THE JEAN MARX EXPRESS. Po ostatnich udanych koncertach w Europie, między innymi z ikoną blues-rocka Johnny Winterem oraz z Mickiem Taylorem z Rolling Stones, członkowie zespołu byli aktywni w USA. Jean Marx Santel (gitara i wokal) grał koncerty z legendarnymi Blues Traveller, a Aalics Bronson (bas) odbył wraz z Lauryn Hill Crew światowe turnee.

W międzyczasie w nowojorskim studio „Nova Studios“ powstał również nowy album JEAN MARX EXPRESS, nad którego jakością czuwał sam Dough Wimbish, duch i basista Living Colour.

Większość granych na koncertach utworów to materiał własny, nawiązujący stylistycznie do punku, rocka, popu, soulu i bluesa lat 60. i 70. Ponadto wciąż można usłyszeć ciekawe covery utworów z repertuaru Cream, Led Zeppelin czy Jimi Hendrixa.

Trio JEAN MARX EXPRESS juz od 10 lat gra razem i serwuje na swoich koncertach wibrującą mieszankę black rocka. Łączy przy tym chwytliwe tematy muzyczne z impetem metalowego brzmienia i nastrojem bluesrockowych momentów. Nad tymi dźwiękami króluje gitara Jeana Marxa, uznawanego za mistrza gitarowego rocka. Jego amerykańsko-haitańskie pochodzenie a przede wszystkim ekstrawagancki styl gry na gitarze nasuwają skojarzenia z jego wielkim idolem – Jimi Hendrixem. Wprawne ucho wychwyci też związki z wielkimi muzykami czarnego rocka takimi jak Living Colour, Eric Gales, Wild T czy Michael Hill. Jean Marx gra do bólu bezkompromisowo, wplatając w mistyczny sposób, raz po razie, popowe i psychodeliczne elementy. Jego śpiew emocjonalnie przywołuje skojarzenia z The Beatles, a soulowa energia nie ustępuje w niczym Lenny Kravitzowi.

Trio JEAN MARX EXPRESS to absolutny muzyczny highlight bieżącego roku. Nie wolno tego przegapić! Top Act!

LINE UP
Jean Marx Santel (Brooklyn New York): gitara/ wokal
Aalics Bronson (Louisville New York): bas
Mark Manczuk (New York City): perkusja

WWW:
https://www.facebook.com/pages/The-Offi ... 4506734172

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=pI8Hfuu3cXc – Lie the Lie

https://www.facebook.com/events/407613696110485/?ref=5&action_history=null
Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”