freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-08-31, 15:35

Kiedy: 16.09.2015r. (środa), start godz. 20 / drzwi godz. 19
Bilety: przedsprzedaż 15 zł / w dniu koncertu 25 zł / studenci 15 zł
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Z okazji Polskiego Dnia Bluesa rozpoczynamy nasz kolejny sezon koncertowy!

Gwyn Ashton One Man Band to solowy występ artysty, w trakcie którego miesza on alternatywny blues i boogie, grając na gitarze slide, gitarze rezofonicznej, sześcio- i dwunastostrunowych gitarach, harmonijce oraz samodzielnie skonstruowanym instrumencie perkusyjnym, który obsługuje nogą.

Gwyn Ashton to wirtuoz bluesowej gitary, urodził się w Walii, skąd w połowie lat '60 przeniósł się do Australii. Na gitarze zaczął grać mając 11 lat, a inspirowali go tacy muzycy jak Chuck Berry, Buddy Holly, Johnny Winter, Jimi Hendrix, Buddy Guy i przede wszystkim Rory Gallagher. Przez wiele lat z własnym zespołem, ale także jako muzyk sesyjny i partner koncertowy największych australijskich gwiazd bluesa i rocka buduje opinię jednego z najwybitniejszych gitarzystów na Antypodach oraz wspaniałego muzyka koncertowego.

Warto dodać, że w 2001r. Gwyn Ashton został uznany za gitarzystę roku obok Jeff Becka i Gary Moora przez francuski Guitar Part Magazine. Ponadto w Classic Rock Magazine możemy przeczytać, że jego muzyka to połączenie White Stripes i legendarnego irlandzkiego muzka Rorry Galaghera, z którym Gwyn miał okazje dzielić scenę.

Podczas wieczoru w Adelajdzie inaugurującego tournee Rory Gallaghera po Australii koncert Ashton'a otwiera bluesowy spektakl jego idola z Irlandii. Dopiero w 1993 roku nagrywa swoją pierwszą płytę "Feel the Heat",którą promuje w trakcie trasy koncertowej z Albertem Lee i Stevem Morsem ( obecnie w Deep Purple).

Kolejna płyta "Beg,Borrow and Steel" ( 1996 ) owocuje koncertami w Australii, USA oraz w Europie. Od tego czasu Gwyn na stałe przenosi się do Europy. Gra ogromną ilość koncertów w wybitnym towarzystwie (Peter Green, Dr.Feelgood, Sam Brown, Nine Below Zero, Robin Trower, Wishbone Ash, Snowy White, Vanilla Fudge, The Yardbirds, Pat Travers, Tony Joe White, Steve Lukather, Walter Trout...),jest gościem festiwali bluesowych ,które potwierdzają sławę ASHTON'A jako wirtuoza koncertowego. W 1998 roku Riverside Records reedytuje jego płyty. Magazyn "Guitar and Bass" uznaje "Feel the Heat" albumem miesiąca, a Gwyn otrzymuje propozycję występu jako gość specjalny zespołu Status Quo podczas jego brytyjskiego tournee.

W 2012 roku wydał on album „Radiogram”, na którym udzielały się takie znakomitości jak: Don Airey (Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Black Sabbath), Kim Wilson (Fabulous Thunderbirds), Robbie Blunt (Robert Plant, Bronco, Silverhead), Johnny Mastro (LA’s Mama’s Boys), Mark Stanway (Magnum, Phil Lynott), Mo Birch (UB40, Go West, Culture Club) czy Henry Parker.

Po koncercie planowane jam session!

WWW:
http://www.gwynashton.com/
https://www.facebook.com/gwynashtonmusic
http://www.myspace.com/gwynashtonmusic

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=RxNYxZSyayk – The Road is My Religion
https://www.youtube.com/watch?v=jXG7i3ki4Io – Little Girl

https://www.facebook.com/events/417666201749994/?ref=5&action_history=null
Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”