freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-06-16, 17:27

Kiedy: 26.06.2015r. (piątek), start godz. 20 / drzwi godz. 19
Bilety: 15 zł
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

OFFENSYWA to muzyczna alternatywa i powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Pomimo krótkiego stażu kapela zaliczyła występy na największych festiwalach w Polsce i poza jej granicami takich jak Przystanek Woodstock, Jarocin Festiwal czy Woodstock Festival Ukraine, w „międzyczasie” biorąc udział w muzycznym programie telewizyjnym „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. OFFENSYWA to młody, szczeciński zespół grający energetyczną i melodyjną muzykę inspirowaną nurtem punk rockowym. Kapela zadebiutowała w roku 2012 albumem „Jest jak jest” wydanym przez wrocławską wytwórnie Lou&Rocked Boys, który przedpremierowo zaprezentowała podczas 18. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny. Wydawnictwo zostało docenione również rok później przez jury eliminacji do Przystanku Woodstock co zaowocowało zaproszeniem na przesłuchania LIVE, podczas których formę zespołu oceniali m. in. Jerzy Owsiak, Andrzej Puczyński i Tomasz Kasprzyk. Eliminacyjna przygoda zakończyła się sukcesem i jako Laureat Eliminacji zespół zaprezentował się na Dużej Scenie 19. Przystanku Woodstock. Jesienią 2013 roku młody band wziął udział w muzycznym programie telewizyjnym „Must Be The Music – Tylko Muzyka” docierając do półfinałowych odcinków „Na Żywo”, w których ostatecznie odpadł z późniejszym laureatem. W roku 2014 OFFENSYWA wystąpiła na 22. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, jubileuszowym 20. Przystanku Woodstock na Scenie Pokojowej Wioski Kryszny, na Festiwalu w Jarocinie oraz Woodstock Festival Ukraine, w międzyczasie regularnie koncertując w największych klubach w Polsce w ramach trasy „Projekt Punk” z zespołami Farben Lehre i The Analogs. W tym samym roku kapela rozpoczęła pracę nad drugim autorskim albumem zatytułowanym „Zwycięstwa smak”, którego premierę zaplanowano na luty 2015. Wydawnictwo ukaże się ponownie nakładem wrocławskiego „Lou&Rocked Boys”.Podczas swoich koncertów szczeciński kwartet zdecydowanie stawia na żywiołowość, dobrą zabawę, konkretne treści i solidne brzmienie. Oprócz własnych kompozycji kapela wykonuje również numery z repertuaru amerykańskich potentatów takich jak Green Day czy Rancid.OFFENSYWA to nowa energia oraz esencja młodości w czystej formie, która bez cwaniactwa, oportunizmu i gwiazdorskich zapędów dumnie i pewnie podąża do przodu, nie oglądając się na innych.


Rockasta - zespół muzyczny założony w 2011 roku przez Przemysława Nowaka (www.przemeknowak.art.pl) szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który oparł swój instrument o mocne brzmienie. Rockasta to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Nazwa powstała poprzez połączenie słów: "rocka" oraz "kasty" (w żargonie "kasta" oznacza również akordeon). Po zmianach personalnych zespół wznowił działalność pod koniec 2012 r. Muzyka Rockasty przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu z muzyką hardrockową i metalową, gdzie instrumentem wiodącym jest akordeon. Zespół pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych - również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.

W listopadzie 2013 roku zespół Rockasta zagrał znakomity koncert supportując Jelonka. W maju 2014 roku Rockasta wzięła udział w przeglądzie zespołów "Born in Szczecin", zajmując wysokie II miejsce w wyniku czego utwór zespołu znalazł się na składance prezentującej najlepsze szczecińskie zespoły pt. "Born In Szczecin Vol.4". W czerwcu 2014 roku zespół wziął udział w światowym festiwalu Emergenza, gdzie w finałach regionalnych również zajął II miejsce. Rockasta ma na swoim koncie koncerty z zagranicznymi zespołami takimi jak Negură Bunget, Grai czy Ithilien (zorganizowane przez Heart Of Rock Agency) występy na żywo w szczecińskiej TVP (Gala Dziennikarzy 2015, 55-lecie TVP Szczecin) oraz koncerty plenerowe (Piknik nad Odrą 2014 i 2015, Zlot Motocyklowy Goleniów 2015). Muzyka zespołu puszczana była w radiu Aspekt a także w radiu Rocktime, gdzie przez wiele tygodni na liście przebojów zajmowała wysoką pozycję. Aktualnie zespół jest w trakcie nagrywania swojego debiutanckiego albumu.

Nutshell powstał w '93. Wtedy to zbuntowani i wychowani na grunge'u prosto z Seatle młodzieńcy ze Szczecina postanowili założyć zespół grający muzykę wzorowaną na twórczości takich zespołów jak Alice in Chains, Pearl Jam,Soundgarden czy Red Red Hot Chili Peppers. Po kilku latach wspólnego grania proza życia zawiesiła działalność zespołu, by po blisko dziesięciu latach w niemal niezmienionym składzie wrócić do wspólnego hałasowania.
W 2014 roku w szeregi zespołu weszła nowa frontmanka znana szczecińskim fanom cięższego grania. W nowym, odświeżonym składzie, z materiałem składającym się zarówno z rockowo-grungowych coverów jak i własnych piosenek zespół Nutshell wrócił na scenę. Obecnie zespół szykuje się do nagrań nie rezygnując z przyjemności jaką są koncerty, bo czym skorupka za młodu nasiąknie ...

Skład skorupek:
Joanna "Łasica" Cupak - wokal
Marcin "Cinek" Hołub - gitara, wokal
Marcin "Iberalles" Iber - gitara
Tomek "Sozo" Sozonowicz - bas
Michał "Stefan" Stefanowski - bębny

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”