freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-05-19, 16:45

Kiedy: 23.05.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Wstęp: 15 zł normalny / 10 zł studenci
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Rust White Fog Leads Me Tour 2015

Poznaniacy z Rust dali się już poznać fanom rocka w całym kraju szturmując sceny ogólnopolskich festiwali. Wystarczy wymienić Jarocin, Woodstock, czy Famę. Trwa trasa promującą ich płytowy debiut „White Fog”. Po świetnie przyjętych koncertach m.in. w krakowskiej Pracowni Pod Baranami, czy częstochowskiej Muzycznej Mecie przyszedł czas na podbój nowych miejsc, również na największych scenach w Polsce. 23 maja pojawią się w Szczecinie, w Free Blues Club.

W czerwcu poznaniacy z pewnością podbiją serca publiczności amerykańskiej formacji Airbourne. Hard rockowców supportować będą na koncertach we Wrocławiu (9.06) i Warszawie (10.06), Prawdziwą petardę Rust odpali z pewnością w Srebrnej Górze, gdzie 30 maja zasili line-up pierwszego festiwalu PodRóżni organizowanego w niecodziennej scenerii XVIII-wiecznego fortu.

W 2014 roku Rust dał fanom rocka płytę „White Fog”, na której nie ma radiowych hitów i skocznych piosenek. Jest za to materiał, w który trzeba się wgryźć, wsłuchać, w którego odbiór trzeba włożyć odrobinę wysiłku. Trzeba odkryć wpływy i korzenie, wyprawić się w deltę Missisipi, gdzie swoje źródło ma stary, dobry blues. Największą zaletą albumu jest jego złożoność zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Poznaniacy swobodnie sięgają do amerykańskich, tradycyjnych brzmień nadając im nową jakość i z powodzeniem wpisując się w nurt nowego rocka.

Skład:
Michał Przybylski - wokal
Szymon Szymkowiak - gitara
Jakub Martuzalski - perkusja
Adam Koterski - bass


Charlie Monroe - młody prężny zespół ze Szczecina grający szeroko pojęty rock (elementy funku, bluesa, psychodeli) istniejący na scenie od ponad trzech lat. Do tej pory zagrali ponad 80 koncertów między innymi z The Brew, The Toobes, Luxtorpedą (wspólna mini-trasa, plus dodatkowy koncert w Szczecinie), Łoną, Big Fat Mamą, Kumką Olik, Cubą de Zoo, Tede, Skambomambo, Raggafają i innymi. Wystąpił na Festiwalu GRAMY, Floating Trippin' Festival (seria koncertów), festiwalu Lizard King, był gościem na warsztatach w Kargowej wraz z m.in Wojciechem Pilichowskim, grał na dużej scenie szczecińskich Juwenaliów, jak również na Summer Kite Festival był również półfinalistą festiwalu Woodstock. W ostatnim roku w zespole zaszły zmiany zarówno w składzie jak i muzyce.

Po koncercie zapraszamy na Juwenaliowe Medic Party:
https://www.facebook.com/events/355980497925860/?ref=5

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”