freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-05-06, 23:19

Kiedy: 15.05.2015r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 60zł przedsprzedaż / 80 w dniu koncertu / 50zł studenci
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Legendarny basista Joe Zawinula wraz ze swoim nowym projektem!
Niesamowita mieszanka doświadczenia i młodzieńczej energii!

Blue Moon to wybuchowe trio grające rock, funk i fusion, założone przez legendarnego Linley’a Marthe, uznawanego za jednego za najlepszych basistów jazzowych na świecie! Zakładając formację postanowił połączyć doświadczenie, swoje oraz rozchwytywanego weterana perkusji – Stacey Lamonta, z młodzieńczą energią wschodzącej gwiazdy gitary – Desiree Bassett. Zaowocowało to iście porywającym połączeniem!

Lider zespołu – Linley Marthe, znany jest najbardziej jako basista ostatniego składu zespołu legendarnego jazzmana – Joe Zawinula. Szedł on tym samym w ślady takich legend jak, chociażby, Jaco Pastorius. Sam lider tak opowiadał o umiejętnościach Marthe: „Linley to fenomen. Nie wiem czy istnieje ktokolwiek kto może mu dorównać w kwestii gry na basie.” Artysta jest także wybitnym kontrabasistą i pianistą. Jego umiejętności pozwoliły mu pracować u boku takich artystów jak: Cheb Mami, Dave Liebman, Nguyen Le, Trilok Gurtu, Jean Luc Ponty, Paco Séry czy Randy Brecker.

Perkusista Stacey Lamont Syndor to jeden z najbardziej rozchwytywanych studyjnych muzyków na świecie. Jego wszechstronność pozwoliła mu grać z muzykami reprezentującymi wszelkie rozdzaje muzyki, jak np.: George Duke, Marcus Johnson, Alicia Keys, Jermaine Jackson, Jamie Foxx, Gladys Knight, Faith Evans, Stevie Wonder, Macy Gray, Missy Elliot, Timbaland, Flo Rida, Busta Rhymes, P. Diddy, Robbie Williams, Hillary Duff czy The Tempations. Warto dodać, że muzyk gościł już w naszym klubie przy okazji koncertu basistki i dyrektora muzycznego Beyonce – Divinity Roxx. Jest to wybitnie utalentowany muzyk, jego zdolności wprost zapierają publiczności dech w piersiach!

Gitarzystka Desiree Bassett swoją muzyczną naukę rozpoczęłą już mając 2 lata, a już w wieku 14 lat grała z takimi legendami jak Steve Vai, Joe Satriani, Ted Nugent czy zespół Living Colour. W późniejszych latach współpracowała także z artystami tej klasy co Greg Phillinganes (Toto), Sammy Hagar (Van Halen), Dickey Betts (The Allman Brothers Band) oraz Jonathan "Sugarfoot" Moffett . Jej sceniczne dokonania pozwoliły jej koncertować z zespołem byłych muzyków Michaela Jacksona! W wieku 20 lat, uznawana jest za jedną z najwybitniejszych specjalistek od swojego instrumentu, co udowodniła grając na całym świecie – od nowojorskiego Madison Square Garden aż po japońską Osakę.

Razem ten skład wybitnych osobowości i wspaniałych muzyków potrafi dać występ na poziomie artystycznym dostępnym nielicznym! Porywające piosenki, wspaniałe, wirtuozerskie wykonawstwo, znakomity show na scenie – oto czego można się spodziewać po występie Linleya Marthe & Blue Moon. Zapraszamy! TOPACT!

Ilość miejsc ograniczona!

Skład:
Linley Marthe – gitara basowa
Stacey Lamont Syndor – perkusja
Desiree Bassett – gitara

LINKI:
Desire Bassett:
http://dbassett.com/
https://www.youtube.com/watch?v=tdpSKVgivx4

Linley Marthe:
http://yaplog.jp/linleymarthe/
https://www.youtube.com/watch?v=cuZdt1blQSw
Stacey Lamont Sydnor:
http://www.lamontsydnor.net/bio.html
https://www.youtube.com/watch?v=mixk_wraqPM

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”