freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-03-10, 14:49

Kiedy: 27.03.2015r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 40 zł w przedsprzedaży / 50 zł w dniu koncertu / 35 zł studenci
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Jazz-rockowa uczta w mistrzowskim wykonaniu!

Apostolis Anthimos (Lakis), wybitny gitarzysta greckiego pochodzenia, filar legendarnej grupy SBB, po latach artystycznych wędrówek pomiędzy dwoma Ojczyznami postanowił ostatecznie osiąść na stałe w Polsce. Jest to niepowtarzalna okazja by podziwiać jego niesamowity talent na żywo!

Anthimos Apostolis, urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka. Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem – zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa. W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem „Days We Can’t Forget”, do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.

Wspomaga go Robert Szewczuga - basista, sidemam, były student wydziału jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Ma na swoim koncie współpracę z takimi wykonawcami jak Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Śmietana, Irek Dudek, Leszek Cichoński, Wojciech Karolak, Paweł Serafiński, Janusz Skowron, Stan Skibby, Carlos Johnson i wielu innych. Obecnie jego basowe dźwięki najczęściej można usłyszeć w Trio Apostolisa Anthimosa oraz w zespole Golec uOrkiestra. Prowadzi również własne trio, z którym pracuje nad pierwszą autorską płytą.

Na perkusji gra z Anthimosem Krzysztof Dziedzic, obecnie uważany za najlepszego perkusistę jazzowego w kraju, jest absolwentem tej samej uczelni i ma na swym koncie współpracę m.in. z: Tomaszem Szukalskim, Sławomirem Jaskułke, Adamem Pierończykiem, Wojciechem Karolakiem, Piotrem Wojtasikiem, Januszem Muniakiem i innymi.

W programie koncertu jazzowa finezja miesza się z rockową energią, a solowe utwory artysty z repertuarem legendarnego SBB. Zespół, podobnie jak SBB, opiera się na niepowtarzalnej chemii pomiędzy trzema muzykami, dzięki której Apostolis Anthimos Trio, grając jazz-rocka, czyli muzykę o długoletniej tradycji, w sposób charakterystyczny tylko dla siebie. Jazzowy feeling, wspaniały kunszt improwizacyjny, rockowy wykop i niepowtarzalne brzmienie to składniki, które rzadko udaje się połączyć w całość. Lakisowi i jego przyjaciołom ta sztuka powiodła się wyjątkowo.


Skład:
Apostolis Anthimos – gitara elektryczna
Robert Szewczuga – gitara basowa
Krzysztof Dziedzic – perkusja

WWW:
http://apostolis.pl/
http://www.facebook.com/apostolis.lakis.anthimos

Youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=mDy5HqYufBk - Pinnochio's Dreams
https://www.youtube.com/watch?v=J3NZ41kNlOU - Apostolis Anthimos Quartet feat. Arild Andersen, Tomasz Szukalski & Krzysztof Dziedzic - In The Big City
https://www.youtube.com/watch?v=9ykNs6znA9Y - Bar Wah-Wah (feat. Gary Husband & Etienne Mbappe)

Bilety do nabycia w klubie (śr-so, po 19) oraz:
Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)
Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)
Przez Internet – bilety.fm

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”