freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-03-07, 19:21

Kiedy: 25.04.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży / 30 zł w dniu koncertu
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Ikona polskiego heavy metalu!

Ikona polskiej muzyki gitarowej – Wojciech Hoffman – wraca z pierwszym po ponad dzisięciu latach solowym dokonaniem „Behind the Windows.” Na ten szczególny krążek lidera Turbo przyszło fanom czekać wiele lat, ale finałowy rezultat jest wprost oszołamiający dla wszystkich zwolenników gitarowego prog-rocka w Polsce. Wydanie płyty zbiega się ze szczególną chwilą, jaką są sześćdziesiąte urodziny artysty.

Na „Behind the Windows” nie mogło zabraknąć znamienitych gości. W dwóch utworach można usłyszeć amerykańskiego gitarzystę Neila Zazę, podczas gdy partie perkusji zarajestrował Atma Anur – legendarny już muzyk znany m. in. z produkcji Jasona Beckera, Marty’ego Friedmana, Richiego Kotzena i wielu innych. Na płycie występują rownież m.in. Grzegorz Skawiński, Leszek Cichoński oraz Jelonek.

W składzie trasy promującej wydawnictwo znaleźli się muzycy, którzy swoją wirtuozerią dzielnie wspierają dokonania mistrza – perkusista Mariusz Bobkowski (Tubo) i gitarzysta basowy Mariusz Ruszkiewicz. Blisko dwugodzinny program trasy wypełni dawka nowoczesnej, progresywnej i gitarowej muzyki rockowej, nawiązuja do dokonań takich światowych uznanych grup jak Dream Theater, Planet X, Steve Vai i inni.

Początki kariery estradowej Wojciecha Hoffmana siegają drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Swój pierwszy zespół założył mając zaledwie 12 lat, a jego grupa wykonywała ówczesne przeboje polskiej muzyki rock and rollowej. W latach osięmdziesiątych Wojciech Hoffman stał się swoitym guru polskiej estrady. Jest współtwórcą jednego z największych hitów polskiej muzyki rockowej – utworu „Dorosłe dzieci.” Po dziś dzień stoi również na czele kultowego i jednego z najlepszych zespołów grających nowoczesną odmianę muzyki hard’n’heavy w Polsce – formacji Turbo.

Jest żywą ikoną polskiej muzyki – nazwisko Wojciecha Hoffmana widnieje dziś na blisko stu produkcjach studyjnych, filmowych i reklamowych w kręgu rocka, bluesa, jazzu, metalu, flamenco, muzyki filmowej i improwizowanej. Muzyk otrzymał nominację do Fryderyka za najlepszy album metalowy (Turbo „Awatar”) w 2001 roku, był też wielokrotnie nagradzany i nominowany do prestiżowych nagród o profilu gitarowym w magazynach i portalach „Gitara i Bas”, „Gitarowy Top”, „Metal Hammer”, „Thrash’em All.”

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”