freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-03-07, 19:20

Kiedy: 26.03.2015r. (czwartek), start godz. 20 / drzwi godz. 19
Bilety: 20zł w przedsprzedaży / 30 w dniu koncertu / 15zł studenci i uczniowie
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Czołowy zespół niezależnej sceny izraelskiej po raz pierwszy w Polsce!

Electric Zoo na swoją reputację pracowali koncertując latami i wydali obecnie swój debiutancki album ‘Diamonds In The Sand’. Ich dźwięki zawdzięczają dużo psychodelicznemu brytyjskiemu rockowi z lat 60., zwłaszcza Fleetwood Mac i The Who.

Electric Zoo przenoszą „stare brzmienie” w XXI wiek – ich znakiem rozpoznawczym stały się bluesowe gitary i zaraźliwie energetyczna perkusja. Nazwę zyskali dzięki uwadze ich przyjeciela, który powiedział, że „wyglądają oni jak dzikie zwierzęta podłączone do kontaktu”, co dobrze opisuje zarówno brzmienie, jak i wygląd formacji.

Trio z Tel-Avivu przeszło długą drogę od czasu utworzenia w 2009 roku. Dzięki graniu licznych koncertów oraz uczestnictwu w festiwalach, zyskali licznych i wiernych fanów w Izraelu. Są prawdziwym żywiołem na scenie, o czym będzie się można przekonać po raz pierwszy w Polsce!

Przy tworzeniu nowego albumu, w studio używano wyłącznie sprzętu, który dostępny był w latach 70., a cały, dziesięciopiosenkowy, krążek został nagrany w cztery dni.


Skład:
Gal Davidson – Gitara, wokal
Eric Harosh - Bas
Yuval Garin – Perkusja

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”