freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-03-07, 19:19

Kiedy: 21.03.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 25 zł w przedsprzedaży / 35 zł w dniu koncertu / 20 zł studenci i uczniowie
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Prawdziwe blues rockowe power trio!

Demian Band to prawdziwe blues rockowe Power Trio z najbardziej potężnymi występami na żywo jakie kiedykolwiek można zobaczyć. Składa się ono z Demiana Domingueza na gitarze, Daniela Bianchi na perkusji oraz Juana Carlosa Pesantesa na basie.

Na początku 2012 roku, Demian postanawia zrezygnować z grania w kwartetach i triach. Postanawia natomiast wraz z Danielem Bianchi udać się do samych korzeni bluesa – nie tylko tych z południa USA, lecz także tych afrykańskich.Za niepowtarzalne brzmienie zespołu odpowiadają wpływy Bo Diddley’a, bluesa z delty Mississippi oraz surowego, garażowego rocka. Dzięki temu ich występy na żywo to istna impreza gdzie liczy się tylko energia oraz granie płynące z samego serca, które publiczność nieodmiennie podchwytuje.

Warto wspomnieć, że Demian Band dzielił scenę z takimi gwiazdami bluesa jak Eric Sardinas czy Bernard Allison, a także poprzedzał koncerty Jimmiego Vaughana, Roya Rogersa oraz Los Lobos. Po wielu latach w trasie i licznych doświadczeniach lider zespołu buduje własny uniklany model wzmacniacza gitarowego – Matamp Demian. Albumy formacji - “Devil By My Side” i “Tattoo’d Fish” osiągnęły wielki sukces międzynarodowy, dotarły nawet do szczytu listy przebojów amerykańskiego bluesa.

WWW:
www.demianband.net/
https://www.facebook.com/pages/Demian-Band/47481559540

Youtube:
http://youtu.be/y0De4LH8HqM - Tatoo’d Fish

Bilety do nabycia w klubie (śr-so, po 19) oraz:
Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)
Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)
Przez Internet – bilety.fm

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”