freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-03-07, 19:18

Brytyjski blues i rock na najwyższym poziomie!

Sean Webster to inspirujący gitarzysta i wokalista cieszący się znakomitą reputacją na brytyjskiej scenie bluesowej i rockowej. Mimo licznych zmian w składzie jego zespołu (od czasu jego powstania w 2003 roku) Sean nadal skupia się na tym co mu wychodzi najlepiej - tworzeniu muzyki!

W 2004 roku Sean wydał debiutancki album „Long Time Coming”. Zachwycił szerokie grono publiczności pokazem swoich możliwości gitarowych. Sean, jako gitarzysta, łączy wiele różnorodnych inspiracji, których wachlarz brzmień łączy w sobie Alberta Collinsa, Erica Claptona, Marka Knopflera, Gary Moore’a oraz Stevie Ray Vaughana. Ponadto wokal Sean’a brzmi bogato i seksownie, z głębokim pomrukiem przywodząc na myśl Joe Cockera, Bryana Adamsa czy Johnny’ego Langa.

Jeden z czołowych brytyjskich magazynów bluesowych „Blues Matters!” opisał debiutancki album jako „prawdziwy klejnot”, podsumowując go zdaniem: „Sean jest gotowy na to, by grać na wiekich scenach, jest fenomenalnym gitarzystą”. Od 2005 roku koncertuje w całej Wielkiej Brytanii, włączając w to wsytępy na Burnley Festival, Maryport Festival czy na prestiżowym Great British R&B Festival w Colne.

Na jego drugą płytę zwrócił uwagę Tony Edser, redaktor magazynu „Where’s Eric!”, oficjalnego magazynu sygnowanego nazwiskiem Erica Claptona. Magazyn zdecydował o nadaniu Seanowi tytułu „one to watch” (wartego śledzenia)


Sean właściwie nieprzerwanie koncertuje (między innymi w Holandii, Wielkiej Brytanii i Polsce, zarówno na kameralnych koncertach, jak i na festiwalach) i nagrywa kolejne płyty. W 2014 roku stworzył nowy materiał, którym podzieli się z tymi, którzy zdecydują się przyjąć zaproszenie na jego koncerty. Sean ma niezwykły głos i pisze piosenki na światowym poziomie. Dodatkowo towarzyszy mu wspaniały zespół składający się z gitary (Ash Wilson), gitary basowej (Greg Smith) i perkusji (Phil Wilson). Są to wykształceni muzycy, pełni pasji. Widać, że wszyscy czterej panowie czerpią wielką radość z muzyki i nadają na podobnych falach, co czyni koncerty spójnymi i naprawdę dobrymi muzycznie.

Skład:
Sean Webster - wokal/gitara
Greg Smith - bas
Phil Wilson - perkusja/chórki
Ash Wilson - gitara/chórki

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”