freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-02-04, 20:55

Kiedy: 13.02.2015r. (piątek), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 30 zł w przedsprzedaży / 40 zł w dniu koncertu / 25 zł studenci i uczniowie
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Prawdziwy teksański blues we Free Blues Clubie! Pierwszy dzień walentynek!

Carvin Jones to młody mistrz bluesowej gitary obwołany jednym z 50 najlepszych gitarzystów wszechczasów przez Guitar Magazine. Ten rodowity teksańczyk wsród swoich muzycznych mentorów wymienia, między innymi, BB Kinga, Jimi Hendrixa, Steviego Raya Vaughana, Albert Collinsa oraz Erica Claptona, jednak dysponuje własnym unikalnym stylem. Po triumfalnym podboju scen w USA i Europie przyszedł czas i na nasz kraj!

Bluesem zainteresował się już w najmłodszych latach dzięki płytom BB Kinga. Do jego rozwoju przyczyniła się jego ukochana babcia, która kupiła mu pierwszą gitarę gdy miał 11 lat. Od tego czasu ćwiczył ciągle swoje umiejętności. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczął intensywne koncertowanie. Najpierw odbywało się to na scenie lokalnej, jednak dzięki ciężkiej pracy, już w 1991, wraz z Carvin Jones Band stał się popularny w całym kraju.

Carvin Jones, mimo młodego wieku to istny weteran sceny. Do 2011 roku miał na swoim koncie ponad 6000 koncertów! Dzięki swojemu talentowi mógł dzielić scenę z największymi: swoim mistrzem – BB Kingiem, Albertem Kingiem, Carlosem Santaną, Joe Cockerem, The Animals, Jeffem Beckiem, Garym Moorem, Albertem Collinsem, Ten Years After czy REO Speedwagon. Jegi zespół regularnie gości na prestiżowych festiwalach, takich jak: The Pokey Hole Festival (UK), Skegness Rock & Blues Festival (UK), The Warrenpoint Festival (Irlandia), Bejar Blues Festival (Hiszpania) czy też Colne Blues Festival (UK).

Zespół Carvina Jonesa tworzą Levi Velasquez na perkusji oraz Joe Edwards na gitarze basowej. Ten pierwszy to wszechstronnie wykształcony wirtuoz perkusji, który dopełnia bluesową muzykę Jonesa elementami wyrosłymi z rocka, jazzu oraz muzyki latynoskiej. Edwards, z kolei, to genialny samouk, uznawany za mistrza solówek na basie. Wnosi do muzyki zespołu wiele energii wyrosłej z inspiracji muzyką funk.

O samym liderze zespołu sam Buddy Miles powiedział: „Carvin Jones to nowy Król Strun.” Zdanie to podziela Albert Collins („Carvin Jones to jedna z najjaśniejszych młodych gwiazd na scenie bluesowej”) oraz Eric Clapton („Carvin Jones to młody gość prosto z Phoenix, który , jak myślę, jest najnowsza wschodzącą gwiazdą bluesa”). Sam zespół został uznany za najlepszy blues-rockowy zespół w Europie.

Warto przyjść i przekonać się samemu jak można interpretować bluesa w nowatorski i porywający sposób. Carvin Jones i jego koledzy to niezawodna gwarancja muzycznej uczty na najwyższym poziomie!

Skład:
Carvin Jones – gitara, wokal
Levi Velazquez – perkusja
Joe Edwards – gitara basowa

WWW:
www.carvinjones.com
https://www.facebook.com/OfficialCarvinJones

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=_aM2-ghgjWU Carvin Jones - Mary Had A Little Lamb/Hideaway

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”