freebluesclub
Posty: 72
Rejestracja: 2012-05-27, 18:04

2015-01-09, 21:06

Kiedy: 17.01.2015r. (sobota), start godz. 21 / drzwi godz. 19
Bilety: 90 zł do 31.12 / 110 zł do 16.01 / 130 zł w dniu koncertu / 100 zł studenci
Miejsce: Free Blues Club, ul. Powstańców Wielkopolskich 20, Szczecin

Basistka Beyonce we Free Blues Clubie!

Divinity Roxx to jedna z najbardziej charakterystycznych i uzdolnionych basistek na światowej scenie muzycznej. Przez wiele lat odpowiadała za brzmienie płyt Beyonce, nie tylko jako instrumentalistka, lecz także dyrektor muzyczny jej zespołu. Grała także z legendami hip-hopu – The Roots i jechała wielokrotnie w trasy koncertowe z Victorem Wootenem i jego braćmi – The Vootens. Jest także twarzą nowej serii gitar basowych znanego producenta intrumentów - firmy Warwick. W jej wspaniałym zespole udzielają się Omar Gusmao z Foo Fighters oraz niesamowity perkusista Stacey Lamont który grał z artystami tej sławy co: Snoop Dogg, Missy Elliott, Busta Rhymes oraz Stevie Wonder i George Duke. Artystka promować będzie swoją drugą solową płytę - „The Roxx Boxx Experience.” Zaprezentuje unikalną, porywającą mieszankę rocka i hip-hopu. Szykuje się niezapomnany show! Top Act!

Divnity Roxx pochodzi z Atlanty, miasta które jest kolebką wielu wspaniałych muzyków.
Już od najmłodszych lat zdradzała talent do gry na gitarze basowej i rapowania, często łącząc obie te umiejętności. Już we wczesnych latach swojej kariery supportowała takie legendy hip-hopu jak: The Roots, Jeru the Damaja, RZA, The Pharcyde i The Alkaholiks. Jej wybitne zdolności pozwoliły jej w 2000 roku dostać się do basowej orkiestry legendy
tego instrumentu – Victora Wootena, z którym nagrała dwa albumy.

W 2006 roku dołączyła do kobiecego zespołu wspomagającego Beyonce i odbyła z nią dwie trasy koncertowe. Zostało to udokumentowane trzema DVD - “The Beyonce Experience” (2008), “I Am…Sasha Fierce” (2010) i “I Am…Yours” (2010). W ramach tych tras wystąpiła chociażby w trakcie rozdania nagród Grammy, w programach Oprah Winfrey i Davida Lettermana oraz przed prezydentem USA Barackiem Obamą.

Jej solowa kariera opiera się na porywającej mieszance rocka i hip-hopu. Jej pierwsza płyta - Ain’t No Other Way z 2003 roku zawierała produkcję takich gwiazd jak: will.i.am (The Black-Eyed Peas), DJ Lethal (House of Pain, Limp Bizkit) i Mike Elizondo. Jej najnowszy album – „The Roxx Boxx Experience” powstał przy współudziale takich legend jak: Bootsy Collins (Funkadelic, Parliament, George Clinton) oraz Killer Mike. Singiel „Get There” z tego albumy wygrał nagrodę za najlepszy klip na festiwalu California International Film Festival.

Divinity Roxx ceniona jest za znakomite umiejętności łączenia karkołomnych partii basu z porywającym rapowaniem. Jej umiejętności instrumentalne zostały także docenione przez producentów gitar – firmę Warwick/Framus, z którą opracowała specjalny sygnowany bas!

W towarzyszącym jej zespole odnaleźć można równie znakomitych muzyków. Gitarzysta - Omar Gusmao, ma na swoim koncie współpracę ze słynnym rockowym zespołem Davida Grohla z Nirvany – Foo Fighters. Stacey Lamont – perkusista – jest niezwykle wszechstronny i wybitnie uzdolniony o czym świadczy jego współpraca z, chociażby z genialnym Stevie Wonderem, jazzmanem George’m Duke czy legendami hip-hopu - Snoop Dogg’iem, Missy Elliott i Busta Rhymes’em.

Ludzie, którzy widzieli Divinity Roxx na żywo, podkreślają niezwykłą jej żywiołowość. Energia, z jaką podchodzi ona do muzyki udziela się publiczności, owocując niezapomianymi przeżyciami. Scenę dzieliła z takimi wykonawcami jak: Kanye West, Jay-Z, George Michael oraz Destiny’s Child. Divinity Roxx to prawdziwy dynamit na scenie, o czym będzie się można przekonać już niebawem we Free Blues Clubie!

Skład:
Divinity Roxx – wokal, gitara basowa (Beyonce, Victor Wooten, The Roots)
Stacey Lamont – perkusja (Snoop Dogg, Stevie Wonder, Missy Elliott)
Omar Gusmao – gitara (Foo Fighters)

WWW:
www.divinityroxx.com/
https://www.facebook.com/divinityroxx

Youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=z9GStN8JKhQ – Get Here
http://www.youtube.com/watch?v=GPzZFJTzaCc – Bite My Style
http://www.youtube.com/watch?v=zAaNq7vKg7Q – Bitches Brew – Push It (live)

Bilety do nabycia w klubie (śr-so, po 19) oraz:
Salon muzyczny FAN (ul. Św. Wojciecha 1)
Sklep muzyczny ROCKMAN (Wyszyńskiego 12)
Przez Internet – bilety.fm

Obrazek

Event na facebooku:
https://www.facebook.com/events/310754162449841/

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”