enerdeclub
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 19:46

2013-01-23, 02:11

Koncert zespołów Dopamina i Miasto

Muzycy zespołu „DUBSKA” w dwóch czadowych zespołach !

DOPAMINA

Zespół Dopamina powstał latem 2011 roku w Bydgoszczy. Skład grupy to klasyczne rockowe trio złożone z doświadczonych "muzykantów": Dymitr Czabański (gitara i wokal) główny songwriter zespołu Dubska oraz ostatnia regularna sekcja rytmiczna Variete, czyli basista Tomek Krzemiński (również Neuma) i perkusista Jarek Hejmann.
Dubska + Variete + Neuma = Dopamina? Karkołomne połączenie i duże uproszczenie, ale jest w tym ziarenko prawdy.

Elektryzująca atmosfera prób, nadawanie na wspólnej fali i doświadczenie spowodowało, ze materiał na debiutancką płytę powstał w błyskawicznym tempie. Charakter Dopaminy jest trudny do zaszufladkowania. Ma elementy psychodelii i pijackiego romantyzmu. Surowa i melodyjna muzyka Dopaminy ma brzmienie zakorzenione gdzieś w punku, rock’n rollu i bluesie.
Utwór „Fala przypływa” zwiastuje płytę grupy, która powinna ukazać sie jesienią tego roku. Klip został nakręcony w Bydgoszczy i Berlinie w dzielnicy Friedrichshain i w klubie Supamolly. Montażem i realizacją klipu zajął się Kacper Ostrowski, zdjęcia – Piotr Komosiński i Adam Strzałkowski

https://www.facebook.com/pages/Dopamina/311225812258777

MIASTO

„Miasto” to czadowa formacja, która swoimi koncertami zaskakuje i olśniewa. „Miasto powinno się gawiedzi pokazywać! „ Tymi słowami podsumował czwórkowy koncert muzyczny dziennikarz Artur Rawicz.

Artur Rojek, recenzując poprzednia płytę Miasta (2006 rok) porównywał zespół do Jane's Addictions. Piotr Kaczkowski, umieścił jeden z utworów z debitankiej płyty na trójkowej składance „Minimax – Jarocin”. Tak było przed laty.

Jesienią 2011 roku na sklepowe półki trafiała druga płyta Bydgoszczan zatytułowana „Każdy chce się bawić”. Lesław Dutkowski napisał o nowej płycie, że miejscami przypomina legendarną Armię. Na płycie „Każdy chce się bawić” znajdziemy jeden cover – zaskakującą wersję utworu „Kapłani Szatana” kultowej reggae'owej grupy Izrael. Jej lider, Robert Brylewski, zaśpiewał gościnnie w utworze „Rób co chcesz” autorskiej kompozycji Miasta zamieszczonej na nowej płycie.

A Miasto? Miasto to jeden z najciekawszych młodych polskich zespołów czadowych.
W czteroosobowym składzie Miasta znajduje się 3 muzyków znanej reggae'owej grupy Dubska. Wokalistą i autorem tekstów Miasta jest Marcin „Mucha” Muszyński, znany również z Dubska. Jednak MIASTO to zupełnie inne oblicze twórczości tych muzyków.

Muzyka Miasta tylko momentami zahacza o reggae, tworząc bardzo energetyczną mieszankę punkowej, szalonej energii z rock'n'rollowym drivem i przebojowością. Finezyjne techniczne granie z chwytliwymi melodiami, nieokiełznaną sceniczną ekspresją z przestrzenią, pogłosami, elementami dubu. W tej miksturze zdecydowanie przeważa pierwiastek czadowy zyskujący jeszcze więcej w połaczeniu z bardzo emocjonalnymi, osobistymi tekstami wokalisty – Marcina Muszyńskiego. Miasto ma bardziej teatralny, dramatyczny przekaz niż konkretny przekaz społeczny, charakterystyczny dla grup o punk'rockowym rodowodzie.

Wszystkie te inspiracje wpływają na autorską muzykę Miasta. Słychać w niej, że muzyczne korzenie muzyków wyrastają z lat 80 i 90, czyli bardzo twórczego i płodnego okresu dla polskiej muzyki alternatywnej. Muzycy Miasta filtrują te inspiracje przez własne doświadczenia muzyczne (Dubska, Variete) i nadają im nową, eksplodującą energię. Szczególnie w wersji live, bo Miasto to ponad wszystko znakomity zespół koncertowy. Scena ich lubi! Z wzajemnością!

https://www.facebook.com/miastopoland

W styczniu 2012 roku Miasto zagrało koncert w radiowej Czwórce. Producenci koncertu, realizatorzy, pracownicy radia zgodnie twierdzili, że był to jeden z najlepszych koncertów, jakie udało się tam zrealizować w ramach audycji „Ministerstwo Dźwięku”.

Zapraszamy do obejrzenia:
koncertu z Czwórki (styczeń 2012): http://www.polskieradio.pl/10/494/Artyk ... 28wideo%29

Ponadto zachęcamy do obejrzenia materiałów (teledyski, fragmenty koncertów) na autorskim kanale Miasta na Youtube:
http://www.youtube.com/user/zespolmiasto#p/u

24.01.2013 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

Start: 21:00
Wejście: 10 pln

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”