carpediemtorun
Posty: 13
Rejestracja: 2012-11-14, 16:55

2012-12-14, 22:13

Próba kontrolowana #13
zespół Jesień

Na kolejnej Próbie zagra JESIEŃ, cztery dni przed kalendarzowym rozpoczęciem zimy.
Będzie to #13 już z kolei Próba, ale niech liczba Was nie zmyli, bo to szczęśliwy dzień będzie. 18 grudnia to data szczególna, bo wtedy właśnie próba zbiegnie się z pierwsza Wigilią Audiowizji, na którą serdecznie zapraszamy nie tylko wszystkie zespoły projektu, ale także każdego, kto był, jest i (oby) będzie z nami. Złóżmy sobie życzenia i uściskajmy się serdecznie na Nowy Rok (w którym Prób Kontrolowanych też nie zabraknie ).

Jesień - http://www.facebook.com/grupajesien

Próba kontrolowana #13 odbędzie się w ramach:
PRZEfestiwalu - http://www.facebook.com/events/137513589732270/

--------->>>PAMIĘTAJCIE!!! DO 21:00 - PIWO za 2,50zł <<<---------

Wtorkowe wieczory w toruńskim klubie Carpe Diem należą całkowicie do zespołu. Nie są to koncerty w ścisłym tego słowa znaczeniu. Muzyka gra nie ze scenicznego nagłośnienia a z pieców, bądź naturalnego źródła, jak bębny czy perkusja. Próba Kontrolowana ma charakter swobodnego grania, tak by wytworzyć swoisty dialog muzyczny między członkami zespołu, a odbiorcami, którzy będą uczestnikami wyjątkowego performensu muzyczno-scenicznego.

Dajcie się pochłonąć!

Do zobaczenia!

Audiowizje - http://www.facebook.com/audiowizjetorun

/// Jeśli chciałbyś zagrać na Próbie Kontrolowanej - po prostu do nas napisz - audiowizje@gmail.com ///

18.12.2012 (wtorek)
Toruń, Carpe Diem ul. Plac Teatralny 7
http://www.carpediem.pl/
http://www.facebook.com/CARPEDIEMTORUN
Start: 20:00
Wejście: FREE!
DO 21:00 - PIWO za 2,50zł

Najbliższe próby:
---<przerwa świąteczna>---
08.01 – WECK

Obrazek

Grupa Jesień, znana także jako Grupa Przestępcza "Jesień", to toruńskie trio, w którego skład wchodzą Michał Groszewski (bas), Maciej Karmiński (perkusja) i Szymon Szwarc (gitara, głos). Muzykę zespołu charakteryzuje igranie.
Jeśli nałożymy na owo igranie klisze terminologiczne, z których większość posiada przedrostek "post-", zrozumiemy, że chodzi tu o dążenie do określenia tożsamości muzycznej
poprzez penetrację piosenkowych form i walkę z nimi, czego efektem jest nieustanne popadanie w kolejne piosenkowe formy.
Motoryka tych działań posiada walor intelektualny, muzycy zdają sobie sprawę z błędnego koła, w jakim się znaleźli, próbując określić się wobec formy nie za jej pomocą. To sprawia, że owoce tych poczynań są słodko-kwaśne, często gorzkie, podane na kartonowym talerzyku i obsypane popiołem. Każde zamknięcie cyklu jest dla muzyków powodem kolejnych wątpliwości.
Bo właściwie Jesień chce pokazać muzykę problematyczną, świadomą niedoskonałości ludzkiego organizmu i umysłu, wreszcie, świadomą wielowarstwowości świata dźwięków, organizujących się z garażowym zacięciem, nutką ironii, liryzmu oraz brakiem szacunku okazanym bezrefleksyjnemu pochłanianiu form piosenkowych.

Maciej Karmiński - perkusja (otwieranie zamka)
Szymon Szwarc - gitara, wokal (zastraszanie pracowników)
Michał Groszewski - bas (wynoszenie pieniędzy)

http://jesien.bandcamp.com

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”