enerdeclub
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 19:46

2012-12-03, 17:39

Duo free jazzowe z Norwegii
Music Alternatives pres. Andreas Backer & Inge W. Breistein Solo Projekt

Dwóch muzyków. Dwa solowe pokazy. Na koniec jeden, wspólny duet. Przewidziany czas trwania każdego z tych trzech występów - 20 minut.

06.12.2012 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 21:00
wejście 10 pln

Pierwszy artysta to Andreas Backer. Na początek koncertu jego udziałem stanie się wokalna improwizacja. Bazując jedynie na swym głosie, wykorzystując rozległy wachlarz technik wokalnych oraz szeroką skalę dynamiki, czerpiąc przy tym inspirację z różnorodnych muzycznych krajobrazów wykona przed widzami pokaz solo o charakterystycznym i oryginalnym wyrazie.

Jako drugi na scenie pojawi się Inge W. Breistein. Wystąpi solowo grając na saksofonie. Partie wcześniej już skomponowane zostaną przeplecione improwizowanymi. Na te ostatnie złożą się poszukiwania w obrębie dźwięku, odkrywanie kolejnych figur i form muzycznych. Inge w czasie swojego występu płynnie przechodzić będzie z rejonów bezkompromisowej i energetycznej gry do obszarów cichych i delikatnych.
Na deser publiczność usłyszy obu muzyków grających w duecie. Będzie to występ energetyczny, orzeźwiający i zapewne jedyny w swoim rodzaju, ponieważ artyści inspirowani european improv, free jazzem, modern jazzem i folkiem zaimprowizują coś razem.

Andreas Backer - urodzony w Oslo w 1981 roku; przygodę z muzyką zaczął od grania na trąbce, którego naukę, wraz z całościową edukacją muzyczną pobierał w liceum muzycznym Foss videregående, oraz w Toneheim Folkehøgskole w norweskim mieście Hamar. W wieku lat 22 zdecydował się zarzucić trąbkę i skupić na nauce śpiewu, którą kontynuował do 2010 roku, kiedy to został magistrem wokalistyki, improwizacji i kompozycji sztokholmskiej Royal Academy of Music. Jako wokalista, kompozytor, autor tekstów, pianista, producent i aranżer pracował ze składami takimi jak Andreas Backer Trio, Ester & Andreas, Backer/Karlsson duo, Björn Berg Borg, Kammerkoret NOVA. Komponwał i aranżował muzykę dla różnego typu zespołów smyczkowych, dętych, big-bandów a także składów mieszanych. Miał też okazję grać w towarzystwie muzyków takich jak: Raymond Strid (SE), Henrik Olsson (SE), Daniel Karlsson (SE), Alexander Zethson (SE), Fredrik Ljungkvist (SE), Erik Carlsson (SE), Heidi Skjerve Quintet (NO), Tor Yttredal (NO), Wayne Brasel (US/NO), Svein Folkvord (NO), Stein Inge Brækhus (NO), Bjergsted Jazzensemble with Frode Alnæs (NO), Johan Arrias (SE), Ståle Solberg (NO), Ville Bromander (SE) i wieloma innymi.

http://andreasbacker.com/index.php/soloimpro
https://www.youtube.com/watch?v=X6HGeszA8Ck

Inge W. Breistein – saksofonista i kompozytor z Bergen. Obecnie mieszka w Stavanger, gdzie ukończył wydział jazzu tamtejszego Uniwesytetu. Gra w skłądach takich jak Extended Corner, Cirrus, Kosmonavt (zespół, któru uzyskał tytuł najlepszego zespołu jazzowe podczas Fama Festiwal w Świnoujściu w 2012), Egg3, Konrad! oraz Andreas Backer Trio / Quartet / Quintet.

http://soundcloud.com/ingewb

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”