enerdeclub
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 19:46

2012-10-02, 01:46

KONCERT FUNK MASTER PUNK
AFTER PARTY DJ KOSTEK

FUNKMASTERPUNK Zespół FMP powstał w Poznaniu w 2010 . Inspiracją dla zespołu jest fascynacja starym brzmieniem kapel funkowych z lat 60-70, oraz muzyki filmowej z tego okresu. Czas pokazał jak mocny wpływ miała muzyka funk na powstawanie rożnych nowych nurtów muzycznych ostatnich 25 lat. Funk był podstawowym źródłem inspiracji dla wielu producentów z kręgu hiphop, house, disco cz
y drum n bass. Zespół postanowił powrócić do korzeni tego stylu i wykreować jego własna wersję.

Materiał z debiutanckiej płyty zespołu utrzymany jest w takiej właśnie konwencji opierając się na mocnym, osadzonym brzmieniu bębnów i basu oraz charakterystycznych dla stylu bboy funk partiach sekcji dętych. Kolorytu tej muzyce dodają nowoczesne partie gitar i DJ ski sposób miksu wszystkich elementów. W skrócie jest to potężna dawka energetycznych tanecznych utworów, w których zauważalne są elementy rocka hiphopu oraz zwariowanej elektroniki. Na płycie Funkmasterpunk gościnnie nagrywała, wspomagając kwartet, plejada muzyków zadomowionych, na co dzień w najróżniejszych stylach muzycznych. Na trąbce zagrali Antonii „Ziut” Gralak i Maciej Fortuna, który nagrał także partie tuby i waltorni. Na saksofonach wystąpił Bartek Smorągiewicz, instrumenty klawiszowe nagrał Steve Nash a wibrafon Mariusz „Mario” Gregorowicz.

Cechą szczególną zespołu jest brak jednego stałego wokalisty/ki i potraktowanie linii wokalnych na równi z instrumentalnymi. Wokale do utworów na płycie użyczyli i nagrali K8 Rościńska, DonGuralesko oraz nowojorski raper Mass Cypher. Materiał powstał w całości w CRS STUDIO w Poznaniu, miksem zajął się Ignacy Gruszecki, natomiast masteringowego szlifu dokonał Marcin Bors Fonoplastikon Studio Wrocław.

Zespół obecnie koncertuje w składzie
Bolesław Blindman - drums
Dj Kostek - decks
Kuba Leciej - gitary

www.funkmasterpunk.com
www.facebook.com/DjKostek
www.facebook.com/FUNKMASTERPOLSKA

13.10.2012 (sobota)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”