enerdeclub
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 19:46

2012-09-11, 21:12

END OF SUMMER METAL PARTY
KONCERT FAUST AGAIN, MATERIA, RAISE UP THE CURTAINS

20.09.2012 (czwartek)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

start 19:00
wejście 10 pln

FAUST AGAIN
http://www.facebook.com/faustagain

Faust Again to polska grupa założona w 1999 roku, w Grudziądzu, wykonująca metalcore. W 2003 roku grupa podpisała umowę z niemiecką wytwórnią płytową Circulation Records i w maju wydała swój debiutancki album Seizing our souls. Album zebrał wiele pochlebnych recenzji w pismach i internetowych portalach muzycznych. W lutym 2005 roku Faust Again zadebiutował w programie TVP "Poza kontrolą". 16 stycznia 2006 roku zespół wydał drugi album pt.: Hope Against Hope. Prace nad nim trwały od czerwca 2005 roku, za miksowanie odpowiadał Patrick W. Engezl ze studia Rape Of Harmonies w Triptis. 22 maja 2009 roku, nakładem niemieckiej wytwórni Bastardized Recordings, ukazała się kolejna płyta Faust Again: The Trial. Teraz szykuje się nowy materiał. Jednym słowem legenda polskiej sceny muzycznej.

MATERIA
https://www.facebook.com/materia.metal

Zespół istnieje od 13 listopada 2007 roku. W skład zespołu wchodzili Tede - gitara i wokal, Michu - bas i wokal i Marcia - gary. W 2009 nagrana została płyta demo pt. Vandals. W 2010 roku do kapeli dołącza wieloletni przyjaciel Adi łapiąc się za drugą gitarę. Aktualnie Kapela nagrywa swoje drugie demo. W ciągu jedynie trzyletniej pracy formacja zdołała odnotować na swoim koncie poważne osiągnięcia i istotne koncerty. Do najważjnieszych i najbardziej spektakularnych wydarzeń zalicza się występ na warszawskim lotnisku Bemowo na festiwalu Sonisphere 2010 obok takich sław jak Metallica, Slayer, Megadeth czy Anthrax. Zespół wziął udział w konkursie agencji Go Ahead i został laureatem za co w nagrodę kapela grała na scenie Red Bull na XXX Jubileuszowym Fetiwalu w Jarocinie w 2010 roku . Zespół został też dostrzeżony na Eliminacjach do Woodstocku 2009 i w półfinałach w Gdyni dostał nagrodę specjalną w postaci sesji nagraniowej w Izabelin Studio. Zespół Materia szczyci się również pierwszym miejscem na Międzynarodowym Festiwalu Rock Nocą w 2010 roku. Do osiągnięć kapeli można dołączyć jeszcze wiele pierwszych miejsc na festiwalach i konkurasch między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Hajnówce. Zespół dał niesamowity popis swoich umiejętności podczas zeszłorocznego festiwalu WOODSTOCK, co zaowocowało drugim miejscem w głosowaniu na 'Złotego Bączka'.

RAISE UP THE CURTAINS
http://www.facebook.com/RaiseUpTheCurtains

Zespół z Grudziądza grający hardcore/ metalcore powstały w marcu 2011. Młody zespół, który podczas dotychczasowych koncertów pokazał, że nie zamierza tylko 'kopiować' dotychczasowych osiągnięć obu gatunków muzycznych. Duża dawka dobrej muzy oraz mega wielka energia live!

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”