enerdeclub
Posty: 27
Rejestracja: 2012-06-27, 19:46

2012-06-27, 19:47

ROSETTA (USA) + KINGS DESTROY (USA)

Rosetta - Nu-Sludge Skramz - Philadelphia
https://www.facebook.com/rosettaband
http://www.rosettaband.com/

Kings Destroy - Stonerrock, Doom, Heavy Metal - NYC
https://www.facebook.com/KingsDestroy

FINAŁ EURO
Niedziela 1 lipca 2012
♯31: Zwycięzca ♯29 v Zwycięzca ♯30, Kijów godz. 20:45 (Stadion Olimpijski)

Bilety - 30zł, dostępne tylko w dniu koncertu

01.07.2012 (niedziela)
Toruń, klub NRD ul. Browarna 6
www.myspace.com/enerde
www.facebook.com/enerdeclub

Rosetta

Rosetta to art-metalowy zespół z USA (Philadelphia), który eksperymentuje z takimi gatunkami muzycznymi jak sludge, post-metal, space-rock czy ambient.
Ich brzmienie często przyrównuje się do twórczości Neurosis, Isis czy Cult of Luna, choć znawcy muzyki dostrzegą tu znaczne różnice. Umiejętne budowanie napięcia, wybuchające, potężne ściany dźwięku, niespodziewane zmiany tempa i niezwykła, epicka atmosfera utworów to atrybuty zespołu. W połączeniu z jednym z najlepszych, najbardziej przeszywających, krzyczących wokali w tym gatunku muzycznym, otrzymujemy całość, która przyprawia o dreszcze. Do tej pory Rosetta wydała dwa pełne albumy i w krótkim czasie zyskała znaczącą popularność. Koncert w Firleju rozpocznie pierwszą, długo oczekiwaną trasę zespołu po Europie.
Rosetta to jeden z tych zespołów, którym trudno się nie zachwycić. Mimo młodego wieku i stażu muzycznego, zdołali już wysoko postawić poprzeczkę. Ich debiutancki album The Galilean Satellites (2005, Translation Loss) posiada dojrzałość jakiej mogą pozazdrościć zespoły z kilkunastoma pozycjami w dyskografii. The Galilean Satellites jest koncept albumem, zaproszeniem w podróż po kosmicznych przestworzach, której końcem ma być Europa, utożsamiana z ojczyzną, domem, miejscem odpoczynku duszy. Składa się z dwóch płyt, z których jedna jest minimalistyczno – dronowo – ambientowym dodatkiem, ale po synchronizowaniu z drugą (obie posiadają tą samą ilość utworów o adekwatnej długości) otrzymujemy nową, wzbogaconą jakość. Album w zawrotnym tempie zachwycił fanów gatunku i krytyków na całym świecie.
Ich drugi pełnometrażowy krążek Wake/Lift (Translation Loss) został wydany w 2007 roku i podobnie jak swój poprzednik poraził wzniosłością, atmosferycznością i jeszcze większą dojrzałością kompozycji. Melodyjne, wielowarstwowe, muzyczne pejzaże, niespodziewanie wybuchają tu falą potężnych dźwięków i równie mocnym wokalem Mike’a Armine.
Członkowie Rosetty poznali się w szkole średniej grając w różnych lokalnych kapelach. W sierpniu 2003 roku zagrali wspólny koncert, poprzedzony tylko trzema próbami, więc improwizowali przez cały występ. Wkrótce po tym napisali parę swoich utworów i występowali na kilku koncertach po czym nagrali swoje pierwsze czteroutworowe demo, które spotkało się z zainteresowaniem wytwórni Translation Loss. Ich debiutancki album The Galilean Satellites, zawiera dwie osobne płyty, które można ze sobą synchronizować. Drugie wydanie zespołu to split z zespołem Balboa “Project Mercury” (kwiecień, 2007). Po trasie po całych Stanach Zjednoczonych, zespół wydał swój drugi pełnometrażowy krążek Wake/Lift (październik 2007, Translation Loss). Wydanie albumu Rosetta połączyła z trasą po USA, a w czerwcu 2008 również po Australii.
W 2009 roku po raz pierwszy wystąpili w Polsce – we Wrocławiu oraz w Gdyni, gdzie dzielili scenę z Sepulturą. W 2011 zagrali kilka kolejnych koncertów wraz z City of Ships.


Kings Destroy

Kings Destroy, NYC’s hybrid of stoner rock, doom and hardcore, unites musicians from many of the genres’ most prolific bands. Hailing from the Greenpoint section of Brooklyn, KD features guitarists Carl Porcaro and Chris Skowronski from legendary, 100k album selling ‘Killing Time’, vocalist Steve Murphy from ‘Uppercut’, drummer Rob Sefcik formerly of ‘Mans Ruin’, ‘The Begotten’, ‘Uppercut’ and ‘Electric Frankenstein’ and bassist Ed Bocchino of ‘Stanley’ and ‘Uppercut’. With influences like The Melvins, Yob and Cro Mags, KD describes their sound as “brutal Sabbath heaviness with hardcore outbursts and disturbed vocals verging on the demented.”

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”