Klub55
Posty: 20
Rejestracja: 2012-05-07, 19:13

2012-05-29, 17:10

The Bartenders
ska - reggae - jazz

Obrazek

Klub 55 i Wasza ukochana ferajna The Bartenders mają największą przyjemność zaprosić wszystkich sympatyków ska&reggae z jazzowymi wtrętami na koncert, który już 1 czerwca odbędzie się w popularnych "Piątkach" na ulicy Żurawiej 32/34!

Obok znanych i lubianych szlagierów pojawią się również nowe kompozycje, które Barmani w pocie czoła ćwiczą w słynnym Studio Szumna (sprytny ośrodek łączący studio, salę prób i sanatorium, gdzie czeka ukojenie).

01.06.2012 (piątek)
Warszawa, Klub 55 ul. Żurawia 32/34 (wejście od ul. Parkingowej)

http://www.klub55.pl
http://www.facebook.com/55.klub

Start 20:00
Wejście 15zł


wydarzenie facebook: https://www.facebook.com/events/195551297234830/

Obrazek

The Bartenders to stołeczne 10-osobowe combo, w którego skład wchodzą: rozszerzona sekcja rytmiczna (perkusja, bas, gitara, perkusjonalia i instrumenty klawiszowe), trzyosobowa sekcja dęta, wokalista oraz reżyser dźwięku.
Muzyka, którą tworzą inspirowana jest w dużym stopniu dokonaniami zespołów jamajskich lat 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz. Nie stroniąc, szczególnie podczas koncertów, od klasyków gatunku Bartendersi sięgają w swych inspiracjach również po materię spoza Antyli, by nadać jej charakterystyczny dla ska pulsujący feeling. Żywiołowość, szczerość i temperament wykonywanej przez nich muzyki nie pozwalają publiczności ustać w miejscu.
Zespół, jako jedna z nielicznych formacji w Polsce, wystąpił u boku takich tuzów gatunku jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Rotterdam Ska-Jazz Foundation czy Babylove & the Van Dangos. Wśród koncertów, które zgrali, wspomnieć warto ich udział w Reggae Dub Festiwalu, Warszawskim Wielokulturowym Street Party, Fląder Pop Festiwalu, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych czy Festiwalu Fafa.
Muzycy The Bartenders występują również na płytach m. in. Habakuka, Pablopavo i Ludzików, projektu Ziggie Piggie – Skadyktator – Robert Brylewski, oraz nagrali muzykę do zwiastuna filmu Jeż Jerzy. Są także twórcami charytatywnego projektu Koalicja Sił Jamajskich, w ramach którego zorganizowali m.in. festiwal Koalicja Sił Jamajskich gra dla Haiti w 2010 roku.
Ich dorobek płytowy to zaledwie wydana własnym sumptem EP-ka i obecność na kilku krajowych składankach reggae i ska, jednak już w tym roku spodziewać się można ich debiutanckiej płyty długogrającej. Muzycy kończą właśnie prace nad albumem, na którym w charakterze gości zaśpiewają: Kuba Wirus, Mamadou Diouf, Dr Ring Ding oraz Daniel Broman z duńskiej grupy Babylove & the Van Dangos.

Marek González - perkusja
Witek Haliniak - puzon
Piotr Jaros - saksofon tenorowy i barytonowy
Łukasz Bytner - klawisze
Kuba Pajewski - gitara
Janusz Rutkowski - bas
Kuba Sadowski - wokal
Dawid Somló - perkusjonalia
Bartek Szemis - reżyser dźwięku
Mikołaj Tabako - trąbka

http://www.thebartenders.pl
http://www.facebook.com/thebartenderspl
http://www.myspace.com/thebartenderspl
http://www.youtube.com/user/thebartendersband

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”