Klub55
Posty: 20
Rejestracja: 2012-05-07, 19:13

2012-05-10, 19:40

KIM NOWAK w klubie 55 (support: Searching For Calm)

17.05.2012 (czwartek)
Warszawa, Klub 55 ul. Żurawia 32/34 (wejście od ul. Parkingowej)
http://www.klub55.pl
http://www.facebook.com/55.klub
Godz. 20.00
Bilety: 25zł / 30zł
Przedsprzedaż w klubie i w Beirut Bar (ul. Poznańska 12)


wydarzenie facebook: http://www.facebook.com/events/415107138505706/

KIM NOWAK

Obrazek

Zespół powstał w 2008 roku w składzie Michał Sobolewski, Bartek Waglewski, Piotr Waglewski.
Nazwa odnosi się do lat 60., tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. Bracia Waglewscy, zafascynowani hiphopem, wracali (co znamienne dla lat 90.) do zespołów o korzeniach w muzyce punkowej, garażowej - Bad Brains, Fugazi, Sonic Youth czy Morphine. Pierwsze zespoły Waglewskich to właśnie muzyka punkowa.
Michał Sobolewski, gitarzysta zespołu, to znawca muzyki lat 60., zafascynowany brudnym, mocnym brzmieniem gitar z płyt Jimiego Hendrixa, Black Sabbath, Ten Years After czy mniej znanych Toad, 13th Floor Elevators. Zachowując energię z prób, Zespół w składzie bębny, gitara, bas zarejestrował pierwszą płytę "Kim Nowak" w sierpniu 2009 roku.

Skład:
Bartek Waglewski (Fisz) - wokal, bas
Michał Sobolewski - gitara
Piotr Waglewski (Emade) - perkusja

http://www.facebook.com/kimnowakband

Support: Searching For Calm

Obrazek

Zespół którego muzyka powstała ze zderzenia jazzu, hardcore'u i melodii 12 lat temu w Sosnowcu. Muzycy znający się z różnych projektów postawili na muzykę która będzie łączyć gatunki, wędrować po stylistykach, mieszać rytmy i melodie. Z założenia cisza zderza się tu z hałasem, gonitwa melodii przechodzi w chaos żeby zaraz potem stać się balladą.
Searching For Calm to dwóch gitarzystów, perkusja i bas. Od zawsze zespół szuka słuchaczy z różnych scen, grając na scenie hc punkowej, w jazzowych klubach, czy na festiwalach muzyki eksperymentalnej. Na tej pierwszej debiutował i dlatego ich muzyka ma jeden wspólny mianownik – energię. Porównywano ich z Fugazii, Mars Vboltą, czy Dillinger Escape Plan. W przeciągu kilkunastu lat nagrali dwie świetnie przyjęte płyty: debiutancką w 2002 roku (reedycja w 2006 roku), a „Celestial Greetings” w 2010, nakładem Mystic Prod.
Grali wielokrotnie w klubach w całym kraju, byli zapraszani na trasy po Wielkiej Brytanii, Niemczech, grali też w Czechach i Słowacji. Gościli na festiwalach Nowe Horyzonty, Off Festiwal, i innych. Aktualnie zespół przygotowuje się do wydania nowego materiału (maj 2012!).

Searching For Calm to:
Bartosz Lichołap - drums
Michał Augustyn - guitar
Michał Maślak – vocal/guitar
Jakub Basek - bass

http://www.facebook.com/searchingforcalm

Obrazek

Kim Nowak - Szczur
http://www.youtube.com/watch?v=lAp61zsfGq4

Kim Nowak - Pistolet
http://www.youtube.com/watch?v=47qwjwF39SM

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”