Klub55
Posty: 20
Rejestracja: 2012-05-07, 19:13

2012-05-07, 19:13

Obrazek
Jennifer Batten - koncert w Warszawie
Gitarzystka Michaela Jacksona w 55


16.05.2012 (środa)
Warszawa, Klub 55 ul. Żurawia 32/34 (wejście od ul. Parkingowej) | Start: 21:00

http://www.klub55.pl
http://www.facebook.com/55.klub

wydarzenie facebook: http://www.facebook.com/events/286501104757550/

Obrazek

Jennifer Batten - znana jest miłośnikom gitary elektrycznej jako charyzmatyczna solistka, grająca do 2009 roku u boku Michaela Jacksona. Dołączyła do jego grupy w 1987 roku - przy okazji trasy koncertowej Bad i została w zespole już do końca kariery mistrza muzyki pop. Uczestniczyła ponadto w nagraniach takich artystów jak Jeff Beck, Carmine Appice, Michael Sembello, Carl Anderson a także przy rejestracji debiutanckiej płyty Cindy Cruse. Występowała również w teledyskach Jeffa Becka, Michaela Jacksona, Natalie Cole i Sary Hickman. Pracowała ponadto jako muzyk sesyjny oraz jako artysta solowy.

Można śmiało powiedzieć, że przez 10 lat przypadających na szczytowy okres współpracy z Jacksonem, była współtwórcą scenicznego sukcesu króla pop-u. Zagrała z nim najważniejsze światowe trasy koncertowe oraz nagrała płyty, które przeszły do historii muzyki.

Wystarczy przejrzeć bogatą listę linków w serwisie YouTube aby zobaczyć, że opinia ta nie jest przesadzona. W środowisku postrzegana jest jako nie tylko jako obecnie najwybitniejsza kobieta - wirtuoz gitary. Znana jest także jako znakomity muzyk. Jest endorserką firmy Washburn, na której gitarach gra wiernie od wielu lat. W 2009 czytelnicy czasopisma Guitar Player wybrali ją najlepszą gitarzystką świata a był to rok, w którym w innych kategoriach czołowe miejsca zajęli m.in. Eric Clapton, Pat Metheny, Kirk Hammett, Warren Haynes, Derek Trucks.

Batten znana jest z tego, iż energią swojej osoby jest w stanie „wypełnić” scenę największej nawet sali koncertowej. Jej show to niezapomniane chwile! Szykujcie się zatem na niesamowite spotkanie z mistrzynią gitary – 16 maja KLUB 55 w Warszawie. Na koncercie oprócz autorskich utworów Batten nie zabraknie także utworów Michaela Jacksona.

http://www.jenniferbatten.com/

... jak to się stało, że Jennyfer Batten grała z Michaelem Jacksonem
http://www.youtube.com/watch?v=zywtMjVgYKo

Obrazek

Wróć do „Zespoły, muzycy, koncerty”