haseo
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-26, 10:37

2018-06-26, 10:51

Witam
Dopiero zaczynam przygodę z gitarą bassową, posiadam czterostrunowego Ibaneza sr 300e.
Potrzebuje zakupić jakieś combo do ćwiczeń, które będzie używane praktycznie tylko w domu.
Zastanawiałem się nad kupnem: ORANGE CRUSH BASS 50 lub FENDER RUMBLE 40.
Tutaj pytanie, zależy mi na dobrej jakości z tym że jak mówiłem będzie on używany w domu więc granie bardzo głośno odpada, który z tych wzmacniaczy byście polecili, czy być może kupić coś mniejszego, co dobrze gra bez podkręcania wzmacniacza zbyt głośno, bo granie na masterze ustawionym na 1 chyba też mija się z celem, dlatego też przyglądałem się Roland MICRO CUBE BASS RX.
Czy któryś z tych wzmacniaczy nadaje się na combo do ćwiczeń w domu?

Awatar użytkownika
WarwickFramus
Sklep Muzyczny
Posty: 166
Rejestracja: 2011-11-30, 11:10

2018-06-27, 09:57

Zobacz sobie na Warwick BC 10 lub BC 20

Kilka opinii z GC:
BC 20
małe, poręczne combo, do grania w domu - idealne;
żadnych szumów, brzęczeń, gwizdów;
świetnie radzi sobie z Fenderem jazz bassem (wiadomo), a także z elektroakustykiem Takamine (choć z założenia jest to wzmacniacz basowy);
fajna sprawa warta polecenia - można rzeczywiście podłączyć jednocześnie dwie gitarki;


BC 10
Po co kupujemy małe combo do ćwiczeń w domu? Ma być lekkie, niewielkich rozmiarów, niezbyt głośne, mieć wyjście na słuchawki, mieć wejście na np. mp3 no i ma grać w miarę przyzwoicie. Tutaj mamy bardzo lekkie - 6kg - małe, 10W combo. Ma wyjście na słuchawki, wejście aux, bardzo dobrze brzmiące combo. Praktycznie bezszumowe nawet przy maksymalnym rozkręceniu volume i nie przesterowujące się. Ma wbudowany distortion limiter i nigdy nie zaburczy. Mam kilka basów i z każdym brzmi inaczej. Słyszysz swój bas taki jaki jest. Mam porównanie z Ampegiem BA 108, taki sam głośnik, ten ma jeszcze bass-reflex. Ampeg 2xcięższy, 3xwiększy i 2xgłośniejszy. Ale nie o to nam chodzi kupując sprzęt do ćwiczeń w domu. I jeszcze możliwość podpięcia się z dwoma instrumentami równocześnie i grać w duecie. Przetestowałem, bas z gitarą, bas i inne instrumenty. Działa. To naprawdę bardzo dobry wybór. Zawsze pod ręką, w każdej chwili można "odpalić" i pograć. I o to chodzi. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością, brzmieniem i z możliwości tego malucha. Naprawdę polecam.

BC 10
To jest combo, które deklasuje wszystkie inne comba małej mocy do basu. Ma 10W, ale gra pełnym pasmem, gra dołem tak, jak duży zestaw tyle że na małej, domowej głośności. Pięciostrunowy bas? Żadem problem. Nie dławi się i nie pierdzi. Na pasywnym i aktywnym instrumencie wszystko brzmi w sposób naturalny, korekcja faktycznie działa i dodaje wybrane częstotliwości. Fajne, użyteczne wejście mp3 i wyjście słuchawkowe, wszystkow w wersji minijack, więc nie trzeba szukać przejściówek aby podłączyć swoje słuchawki. I jeszcze jedna rzecz - wzmacniacz nie szumi gdy na nim nie grasz! Wreszcie Warwick zrobił fantastyczną serię combosów do basu. Ja jestem zachwycony. To brzmi!
Losowania nagrod:
http://www.facebook.com/warwickframus

waylon
Posty: 41
Rejestracja: 2015-01-13, 16:09

2018-07-29, 23:05

BC10 to rzeczywiście dobre combo. Fender Rumble jest moim zdaniem lepszy do cieplejszych i mniej agresywnych brzmień, ale jeśli szukasz typowo rockowego brzmienia to BC10 będzie dobrym wyborem. Polecam zajrzeć też tutaj
https://muzyczny.pl/63_artykul_Jak-wybrac-wzmacniacze-i-kolumny-do-gitar-basowych.html

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”