Robikss
Posty: 6
Rejestracja: 2014-04-11, 22:15

2014-04-11, 22:26

Witam.
Chciałbym zacząć grać na gitarze basowej, lecz niestety nie znam się zbytnio na tym, i nie wiem jaką gitarę powinienem zakupić do nauki. Czytałem kilka tematów i podobno Mayones B4 jest odpowiednią gitarą dla początkujących, lecz chciałbym usłyszeć opinie na ten temat także od innych, obeznanych już basistów. Mój budżet to 1500-2000 zł.
1. Czy mogę kupić za to dobry bas oraz odpowiedny piec, jeśli tak, to prosiłbym o podanie modeli, ( mile widziane gitary z cienkim gryfem, oraz zaznaczam, że chciałbym iść bardziej w stronę rockową )
2. Czy jeśli gram na gitarze elektrycznej, to ciężko będzie mi się będzie przystosować do gitary basowej ?
3. Da radę nauczyć się samodzielnie grać, czy jednak potrzebny jest nauczyciel.

Z góry dziękuje za wszytkie komentarze.

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2014-04-12, 02:29

1. Tak. Jeżeli chodzi o gitarę to od siebie polecam ESP LTD-B50. Możesz spotkać się z dobrymi jak i złymi opiniami na temat tej gitary. Ja posiadałem ją osobiście i pograłem ponad rok. Gryf jest bardzo wygodny, brzmienie głębokie. Kosztuje w granicach 900-1000zł. Oczywiście jeżeli masz do przeznaczenia 1500-2000zł i nie zależy Ci aż tak bardzo na piecu bo np. nie masz zamiaru nigdy grać poza domem to polecałbym za około 1400zł zakupić używanego fendera Jazz Bass i dokupić jakiś interfejs komputerowy.

2.Tak, będzie Tobie zdecydowanie łatwiej.

3.Oczywiście że da radę, niektóre rzeczy przyszły by Ci łatwiej podczas nauki z nauczycielem (teoria, skale itp.) ale nie jest to absolutnie obowiązkowa droga!

Wróć do „Żłobek basistów”