Awatar użytkownika
RASISTA11K
Posty: 1
Rejestracja: 2014-02-27, 22:32

2014-02-27, 22:35

ogolnie zeczbiorac wgle nie znam sie na gitarach ani nic dopiero mam zamiar kupowac i wgle i mam jedno tylko pytanie, co oznaczaja wejscia podpisane: eff send, eff return, high, low, phone w sensie do czego sluza tak jak i przekretla middle i treble

Awatar użytkownika
fatal
Doradca
Posty: 418
Rejestracja: 2012-03-28, 19:26

2014-02-28, 03:24

"Pokrętła" High, Middle i Low służą do ustawiania brzmienia. Treble i High to synonimy.

Effect Send oraz Return służą do podłączenia pętli efektów i uwierz mi na słowo, ta wiedza dla początkującego jest zupełnie zbędna. Nie zaprzątaj sobie póki co tym głowy, wrócisz do tego tematu za parę miesięcy jak ogarniesz fundamenty.

Headphone to chyba w XXI wieku każdy wie co znaczy. Wejście słuchawkowe.

Awatar użytkownika
Zaicev
Moderator
Posty: 262
Rejestracja: 2010-05-23, 10:18

2014-03-02, 12:11

fatal pisze:Effect Send oraz Return służą do podłączenia pętli efektów i uwierz mi na słowo, ta wiedza dla początkującego jest zupełnie zbędna. Nie zaprzątaj sobie póki co tym głowy, wrócisz do tego tematu za parę miesięcy jak ogarniesz fundamenty.

Nie zaprzątaj sobie w ogóle tym głowy gitara basowa nie potrzebuje żadnych tandetnych efektów jest to na tyle szlachetny instrument że poza wzmacniaczem i oczywiście dobrych paluszków nic nie potrzebuje no może kompresor to przeżyję. Ostatnio zaobserwowałem że młodzi basiści coraz częściej używają masę efektów w których z resztą gubią się na scenie a technika niestety leży te wynalazki często maskują jej braki .Zamiast wydawać pieniążki na efekty to zdecydowanie polecam kupić dobry metronom a fundusze odkładać na lepszy instrument lub piec.

Wróć do „Żłobek basistów”