Awatar użytkownika
Malbik465
Posty: 6
Rejestracja: 2010-09-14, 18:45

2013-09-26, 23:10

Witam, mam problem z w/w wzmacniaczem. Otóż ostatnio na próbie zauważyłem, że nie mogę go rozkręcić powyżej połowy mocy. Moc rośnie tylko do połowy, potem nie ma już żadnej różnicy. Poza tym wzmacniacz "sieje" po wzmacniaczu gitarzysty. Nigdzie w czeluściach internetu nie odnalazłem pomocy, więc zwracam się do Was, drodzy specjaliści ;-) Z czym może być problem?
ObrazekObrazek

maskonietka
Posty: 3
Rejestracja: 2013-10-30, 11:25

2013-10-30, 11:47

Witam,

Posiadam to samo combo od dłuższego czasu i jedyne co mogę powiedzieć to, że jest to związane z konstrukcją samego wzmacniacza. Trochę dziwne rozwiązanie ale sensowne, tłumacze dlaczego np. przy gainie ustawionym na 4, volume max osiąga czy około 5, jest to zabezpieczenie głośników i tweeta.
Jeżeli spróbujesz obciąć np. bass na -5, wtedy będziesz czuł różnicę - jeżeli przy takim samym gainie dasz więcej volume będzie po prostu głośniej. W drugą stronę jeżeli na korektorze dasz wszystkie ustawienia np. na 7, wtedy ogólna głośność będzie niższa. Tylko i wyłącznie po to aby głośniki Ci nie wyleciały z kosza, bo ich łączna moc to trochę ponad 500 watt, a TC zawsze daje głośniki najmniej 25% mocniejsze niż podana wartość mocy ( info z netu a nie własnego doświadczenia ).

Ja gram metal do stroju BEADG, w bassie z 2 humbackerami przy ustawieniach gain 4, spectra 5, bass 3, mid-bas 0, mid-high 1, high 2, twitter 4, tube 6, i w tym wypadku nie ważne czy volume jest na 5 czy na 10 wartość ( głośność ) jest taka sama, jedynie przy podkręceniu gainu robi się głośniej, ale automatycznie bass jest bardziej "przesterowany".
W tym momencie normalnych ustawień, które wyżej opisałem z comba wydobywa się około 250-280 watt ciągłego dźwięku.

Ewentualnie możesz spróbować ściszyć się delikatnie na gitarze i podbić gaina, zobacz czy taka opcja będzie Ci odpowiadać.


Z drugiej strony jak skończy mi się gwarancja będę przerabiał combo na head + paka i będę myślał nad drugą paką.
Poza zabezpieczeniem głośników i brakiem speakona bh500 i bg500 są identyczne, więc wtedy na pewno zyskam na mocy, a koszt przerobienia to koszt obudowy do heada, dwa/trzy speakony lub jacki i minimum wiedzy i lutu ( + ewentualnie lutownica za 10 zł ).
Jak do tego dojdzie wrzucę gdzieś DIY w net.

maskonietka
Posty: 3
Rejestracja: 2013-10-30, 11:25

2013-10-30, 11:57

Jeszcze jedno.

Patrząc na stronę TC electronic bh500 ( head ), ma w 99% tę samą konstrukcję co combo bh500, tylko do bh 500 TC sugeruje 2 x paka na 4 głośnikach po 500 watt, lub np. 3 x paka na 2 głośnikach po 250 watt ( notabene identycznych jak w bg500 ).
Z tego powodu w combie jest zabezpieczenie głośników przed zbyt wysoką mocą, która jest rozprowadzana na 2 x 10' lub 1 x 15'.

Wróć do „Wzmacniacze, Efekty, Akcesoria basowe”